جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور به اسلامشهر

استاندار تهران از جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار از یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به اسلامشهر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،  علیرضا فخاری عصر امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم براساس هماهنگی‌های نماینده اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی  و فرماندار  خدمت عزیزان در اسلامشهر برسیم. هدف ما از این سفر پیگیری مصوبات سفر قبلی رئیس جمهور به اسلامشهر بوده است.

استاندار تهران گفت: بسیاری از موضوعات در ابعاد بسیار مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و امکان‌سنجی مواردی از جمله در حوزه ارتباطات، بحث مترو ، آب و منابع آب و بحث‌های ساخت و ساز، طرح‌های ملی طرح نهضت ملی مسکن، باقیمانده طرح ملی مسکن و بارانداز یا بندر خشک آپرین در دستور کار بود. ما در مجموع از تخصیص اعتباراتی که در سفر پیش‌بینی شده بود از ۱۶۰۰ میلیارد تومان که در سفر برنامه‌ریزی شد، حدود ۲۴۴ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده و جذب شد.

وی ادامه داد: پیگیری‌ها ادامه پیدا خواهد کرد تا الباقی اعتبارات به موقع و براساس برنامه زمان‌بندی‌ در نظر گرفته شود.  آب یکی از موضوعاتی است که باید با یک برنامه ریزی بلندمدت در استان تهران به ویژه در شهرستان‌های استان تهران مورد بررسی قرار بگیرد. بازگردانی آب در سیستم مصرف مورد توجه قرار گرفت و چگونگی استفاده از پساب‌ها و همچنین سامان‌دهی و ممیزی میزان مصرف آب در حوزه‌های مختلف چه در صنعت و کشاورزی و شرب مورد رسیدگی قرار گرفته و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.

فخاری درباره موضوع فرونشست زمین در منطقه جنوب غرب استان تهران به ویژه اسلامشهر اظهار کرد: اگر ما در مدیریت منابع آب دقت لازم را نکنیم شاهد فجایعی از جمله فرونشست‌های زمین خواهیم بود بنابراین کنترل مصرف و برنامه‌ریزی برای مصرف و ممیزی صحیح برای مصرف باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.