حمایت از کودکان بی سرپرست

جذب حامی برای کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست در اسلامشهر

مدیر موسسه خیریه جوادالائمه گفت: در طرح حامی کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست نیازمند در اسلامشهر شناسایی شدند که خیرین می‌توانند با انتخاب یک یا چند نفر، حامی آنان شوند.

مدیر موسسه خیریه جوادالائمه گفت: در طرح حامی کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست نیازمند در اسلامشهر شناسایی شدند که خیرین می‌توانند با انتخاب یک یا چند نفر، حامی آنان شوند.

مهدی حبیب پور مدیر موسسه خیریه جوادالائمه در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر به جزئیات «طرح حامی» اشاره کرد و گفت: در این طرح مشخصات کودکان نیازمند-با نام مستعار- به همراه مشکلات آنان اطلاع‌رسانی می‌شود. خیرین می‌توانند با انتخاب یک یا چند نفر، حامی آنان شوند.

وی با بیان اینکه هر حامی باید حداقل ۵۰ هزار تومان به صورت ماهیانه به حساب کودک واریز کند افزود: ویژگی این طرح نسبت به طرح‌های دیگر این است که حامی هزینه را مستقیماً به حساب کودک واریز می‌کند و تنها واریز مبلغ را به خیریه را اطلاع می‌دهد.

حبیب پور با بیان اینکه تاکنون ۲۴۰ فرد نیازمند زیر ۱۸ سال برای حضور در این طرح شناسایی شدند خاطرنشان کرد: اولویت در جذب افراد ابتدا از خانواده‌های بی‌سرپرست و سپس بد سرپرست است. اولویت بعدی نیز خانواده‌هایی هستند که باوجود پدر خانواده به هر دلیل زندگی نمی‌چرخد.

وی اعلام کرد: درصورتی‌که طرح با موفقیت اجرا شود ما از مؤسسات خیریه دیگر نیز کودکان را در این طرح اضافه می‌کنیم تا انشاالله به‌جایی برسیم که در اسلامشهر هر کودکی یک حامی داشته باشد.

مدیر موسسه خیریه جوادالائمه با بیان اینکه اطلاع‌رسانی این طرح از یک هفته گذشته آغازشده است افزود: با وجود اینکه هنوز مشخصات افراد را برای جذب حامی اعلام نکردیم اما خیلی از افراد اعلام آمادگی برای شرکت در طرح کردند. ما در نهایت از روز شنبه هفته آینده مشخصات افراد را به ترتیب اولویت اعلام می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که افراد نیازمند چگونه شناسایی می‌شوند گفت: موسسه یک واحد تحقیقات برای خانواده‌های تحت پوشش دارد که معمولاً زن و شوهر هستند به این دلیل که در برخورد با خانواده‌های نیازمند حدود رعایت شود. پس از تحقیق، در شورای پنج‌نفره تصمیم‌گیری می‌شود که میزان کمک چقدر باشد.

حبیب پور خاطرنشان کرد: در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توانمندی سازی خانواده‌ها، یکی از اولویت‌های اصلی خیریه جوادالائمه توانمندی است در همین زمینه تاکنون ۸۰ خانواده توانمند شدند و در زمینه تولید پوشاک فعالیت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *