جایگاه آمریکا در منطقه متزلزل شده است

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: وضعیت جبهه استکبار در منطقه مانند انسانی است که پاهایش برروی زمین لغزنده قرار دارد؛ یعنی وضعیت حضور آمریکا در منطقه بسیار متزلزل است.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، به نقل از تهران نیوز سید علی یزدی‌خواه، نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: الان وضعیت جبهه استکبار در منطقه مانند انسانی است که پاهایش برروی زمین لغزنده قرار دارد؛ یعنی وضعیت حضور استکبار در منطقه بسیار متزلزل است. اینکه آمریکا در یک اقدام شتاب‌آلود ناو هواپیمابرش را فرا می‌خواند، یک معنا و مفهوم بیشتر ندارد و آن معنا این است که دنیای استکبار توان و ظرفیت درگیر شدن با جمهوری اسلامی ایران را در جنگ سخت ندارد و این موضوع را به خوبی درک می‌کنند.

وی افزود: سخنان و تهدیداتی که وزیر امور خارجه آمریکا، وزیر دفاع آمریکا و سنتکام بیان می‌کنند مصداق لاف در غریبی است و بیشتر مصرف داخلی برای کشورشان دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم با بیان اینکه مقدمات نرم‌افزاری اخراج آمریکا از منطقه فراهم شده است، گفت: استکبار در حال حاضر دارد به‌گونه‌ای زمینه‌چینی می‌کند که آبرومندانه از این منطقه خارج شود؛ چون شرایط آمریکا در افغانستان و عراق اصلاً مساعد نیست؛ لذا پیش از خروجش از منطقه درصدد است تا حداکثر امتیازات را به طالبان افغانستان و سایر گروه‌ها بدهد تا با ظاهر مناسب و آبرومندی منطقه را ترک کند.

یزدی‌خواه بیان کرد: ده‌ها سال است که استکبار نان قدرت پوشالی خود را می‌خورد و برای ابرقدرتی مثل آمریکا که روزگاری بیش از ۵۰ درصد اقتصاد جهان در اختیار او بود، خیلی زشت است که در منطقه‌ای حضور داشته باشد و نتواند از مقابله با نیروهای منطقه جان سالم به در ببرد.

او اظهار داشت: همین الان نیروهای آمریکایی در کشور عراق هم مورد هجمه نرم‌افزاری است و هم مورد هجمه سخت‌افزاری قرار دارد. از بنگلادش و پاکستان گرفته تا شمال آفریقا همه ملت‌های مسلمان منتظر این هستند تا هرچه زودتر پای آمریکا را از منطقه قطع کنند و آن روز هم نزدیک است که چنین آرزویی به واقعیت تبدیل شود و ان‌شاءالله در اولین فرصت اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم با چشمانمان در ماه‌های آینده شاهد اخراج آمریکا از منطقه باشیم.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *