ثبت و گزارش ورود و خروج کالا از انبارها به صورت هفتگی

فرماندار اسلامشهر گفت: با توجه به شرایط ناپایدار اقتصاد کشور، تورم و گرانی، نوسانات بازار ارز و … جهت جلوگیری از سودجویی و احتکار ورود و خروج کالا از انبارها به صورت هفتگی ثبت و به کمیته پایش انبارها و دستگاههای ذیربط گزارش شود.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،مسعود مرسلپور که در جلسه کمیته پایش انبارها کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سخن می گفت بر ضرورت اجرای مستمر گشتها و بازرسی ها در سطح انبارها تاکید کرد و گفت: باید برای تامین مایحتاج اولیه و کالاهای اساسی مردم بموقع وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه به انبارهای ثبت نشده فرصتی داده شود تا ثبت سامانه شوند و در صورت درخواست خدمات، به آنها خدمات ارائه شود، تصریح کرد: هدف از ایجاد سامانه جامع انبارها، رصد کالاهای موجود در کشور و هم‌چنین کنترل میزان کالاهای صادر شده و وارد شده است؛ هم‌چنین این سامانه می‌تواند بر موجودی کالاهای کشور نظارت و از قاچاق کالا هم جلوگیری کند.

فرماندار در خصوص ثبت انبارها در سامانه خاطر نشان کرد: اگر بنگاه‌ها کالاهای خود را در سامانه جامع انبارها ثبت نکنند اقداماتی که انجام می‌دهند بر اساس قوانین و مقررات نیست و شناسایی هر نوع کالای خارج از شبکه در انبار به عنوان احتکار و اختفای کالا به شمار رفته و بر اساس قوانین مبارزه با قاچاق کالا برخورد قانونی می‌شود.

وی ادامه داد: همه انبارها باید در سامانه ثبت شده و کلیه انبارهای مجاز و غیرمجاز شناسایی شوند و هیچ انباری نباید محل دپوی کالا قرار گیرد . اجرای شیوه نامه های انبارهای دولتی و غیردولتی باید بطور کامل مورد توجه قرار گیرد.

مرسلپور در پایان گفت: بمنظور کشف کالاهای احتکار شده، ممنوعه و قاچاق، فرماندهی انتظامی شهرستان با همکاری سایر نهادهای ذیربط نسبت به شناسایی اماکن متروکه، باغات، چهاردیواری و… که اقدام به نگهداری و دپوی برخی اقلام قاچاق می کنند اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *