حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبوی

تکیه بر مشترکات شیعه و سنی عامل وحدت در جامعه است

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران گفت: مشترکات بین شیعه و سنی عاملی برای ایجاد وحدت در جامعه است از این رو نباید اختلافات جزیی فرصت تفرقه‌افکنی به دشمن بدهد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران گفت: مشترکات بین شیعه و سنی عاملی برای ایجاد وحدت در جامعه است از این رو نباید اختلافات جزیی فرصت تفرقه‌افکنی به دشمن بدهد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبوی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که به همّت دانشگاه پیام نور واحد اسلامشهر و با حضور جمعی از مسئولان در محل سالن فجر اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: وجود مشترکات فراوان بین اهل سنت و شیعه عاملی برای حفظ وحدت بین مسلمان شده که دشمن از این اتحاد بسیار وحشت دارند.

نبوی با اشاره به مناسبت نام‌گذاری روز دانشجو بیان کرد: این روز فرصت مناسبی است برای یادآوری رشادت‌های دانشجویان در زمان طاغوت و تجمع اعتراضی آن‌ها به ورود نیکسون نماینده آمریکا به کشور است که با شهادت تعدادی از دانشجویان ایرانی توسط سربازان رژیم ستم‌شاهی همراه شد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران در ادامه با تبریک هفته ‌وحدت و بزرگداشت میلاد حضرت محمد (ص) و تقارن آن با روز دانشجو افزود: وحدت بین شیعه و سنی را نمی‌توان تنها به زبان بیان کرد بلکه همه باید در عمل یکی شویم و نشان دهیم که تمام مسلمانان یکپارچه و متحد هستند.

نبوی تأکید کرد: مشترکات ما شیعیان با اهل سنت فراوان است، و تنها اختلافات جزیی در برخی مسائلی داریم که دشمن هم از این نقطه ضعف‌ها استفاده کرده و بین مسلمانان تفرقه می‌اندازد.

وی اظهار داشت: اگر در وحدت بین شیعه و سنی اخلاق را رعایت کنیم بسیاری از مشکلات و اختلافات جزیی هم برطرف می‌شود، همان‌گونه که اگر بین اعضای یک خانواده اخلاق حاکم شود، آن خانواده به وحدت رسیده و در اوج خوشبختی به کمال نیز می‌رسند.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران عدالت‌طلبی و عقلانیت را از ویژگی‌های جوان و دانشجو عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت دانشجو و نسل جوان این است که همواره به دنبال عدالت بوده و عدالت‌خواه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علم‌طلبی جوان باید در راستای اسلام، انقلاب و ارزش‌های دینی باشد تصریح کرد: علم‌آموزی جوان باید در راستای خون شهدا و امام راحل باشد و مشکلی از مشکلات کشور حل کند، که اگر فراگیری علم و دانش در کنار تقوا و دین نباشد غلط بوده و به نابودی ارزش‌ها می‌انجامد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ پیام نور استان تهران در پایان با اشاره به قسم‌نامه دانشجو در فارغ‌التحصیلی خاطرنشان کرد: از دانشجویان درخواست دارم تا در راه اهداف دین اسلام، انقلاب و تعالی جامعه همواره با عقلانیت، علم و دانش قدم بردارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *