دادگاه2

توقیف اموال کارخانه نوظهور بابت مطالبات کارگران

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر می گوید که دادسرای شهید مطهری این شهرستان و اداره کل کار استان تهران با توجه به شکایات کارگران کارخانه نوظهور احاکمی را به نفع آنها صادر کرده اند تا به مطالبات خود برسند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر می گوید که دادسرای شهید مطهری این شهرستان و اداره کل کار استان تهران با توجه به شکایات کارگران کارخانه نوظهور احاکمی را به نفع آنها صادر کرده اند تا به مطالبات خود برسند.

به گزارش اسلامشهرخبر، «بابک شاهرخی» در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به پرداخت نشدن بخشی از مطالبات کارگران کارخانه لوازم بهداشتی نوظهور، گفت: دادسرای شهید مطهری این شهرستان و اداره کل کار استان تهران با توجه به شکایات کارگران کارخانه نوظهور احاکمی را به نفع آنها صادر کرده اند که به حق و حقوق خود برسند برای نمونه حکم توقیف اموال کارخانه در دادسرا صادر شده تا از محل فروش آنها مطالبات کارگران پرداخت شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به شکایات کارگران در حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران است، افزود: از همین رو رئیس این اداره و معاون روابط کار آن پیگیر شکایات کارگران کارخانه نوظهور هستند و به تبع آن هیات‌های تشخیص و حل اختلاف احکامی را بر علیه کارفرما صادر کرده‌اند تا کارگران بیش از این معطل رسیدن به حقوق قانونی خود نشوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر با اشاره به درخواست اداره کل کار برای بازرسی از کارخانه نوظهور گفت: تاکنون این بازرسی انجام نشده و قرار است که به زودی انجام شود با این حال همانطور که گفتم تلاش شده که با احکامی که صادر می شود جلوی تضییع حقوق کارگران گرفته شود.

کارگران کارخانه نوظهور در سال جاری با برگزاری چندین تجمع در کارخانه نوظهور نسبت به پرداخت نشدن مطالبات مزدی مربوط سال ۹۵ و ۹۶ معترض شده اند. آنها در عین حال نسبت به تمدید نشدن چند باره دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی خود معترض هستند و تعدادی از آنها نیز با عدم ارائه لیست بیمه‌ای از سوی  کارفرما به شعبه مربوطه در تامین اجتماعی در روند بازنشستگی شان اخلال ایجاد شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر درباره مشکلاتی که از بابت تمدید نشدن دفترچه بیمه‌های برای کارگران کارخانه نوظهور پیش آمده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی به خاطر عدم واریز حق بیمه‌ها از سوی کارفرما جلوی تمدید دفترچه بیمه‌های کارگران را گرفته که البته کارگران از این بابت نگران هستند و امیداوریم این مشکل با تدابیری که اتخاذ می‌شود برطرف شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *