امام جمعه واوان گفت: تنها کشوری هستیم که مسئولانش از قدرت دفاعی اش در تلویزیون جلوی چشم ملت انتقاد می کنند و وقتی قدرت نظامی ما در دنیا نشان داده می شود مسئولانش انتقاد می کنند.همه کشورها از جمله آمریکا به قدرت خود افتخار می کنند .

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین حمزه محمدی در آیین رونمایی از سنگ مزار شهید محمود شفیعی شهید مدافع حرم با اشاره به آیه اول سوره ابراهیم گفت:خداوند برای هدایت انسان باید کتابی(قرآن) را می فرستد، قرآن کتاب انسان سازی است برای اینکه انسان از ظلمت ها به سمت نور حرکت کند .

وی ادامه داد: انسان وقتی در تاریکی قرار می گیرد یک حیریتی او را فرا می گیرد و نمی داند به کدام سمت باید حرکت کند؛ ظلمت هایی که امروز در این زمان هست زیادند کفر، تفرقه، جهل شرک، شک همه این ها ظلمت است . ما زیر سایه قرآن، اهل بیت و پیامبران باید از ظلمات نجات پیدا کننیم  و به سمت نور برویم .

امام جمعه واوان اضافه کرد: با توجه به آیه اول سوره ابراهیم، کتاب الهی به تنهایی کافی نیست رهبر نیز لازم است ،یعنی کسی که بتواند مفاهیم قران را برای ما بیان کند و جامعه را به سمت نور هدایت کند. امروز تبعیت از پیابمر یعنی تبعیت از امام زمان (عج) ، در زمان غیبت امام زمان (عج)  اکر کسی بخواهد از هزاران ظلمات موجود نجات پیدا کند باید به رهبر الهی و دین شناس تمسک پیدا کند.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس اسلام و آمریکا در عربستان متذکر شد: اسلامی که فقط به اخلاق و مسائل شخصی بپردازند همه ی اسلام نیست اگر کسی می خواهد امروز در خط پیغمبر باشد در زمان غیبت باید از نایب امام زمان (عج)  تبعیت کند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان انقلابی روز به روز در حال رشد هستند افزود: امام عده ای در ایران نفهم اند و از آن عهدی که بستند فاصله می گیرند و مکتب غرب را ترویج می کنند .

سخنران این مراسم با اعلام اینکه قران برای سیاست خارجی، داخلی و تربیت حرف دارد و سیره اهل بیت ما همین را نشان می دهد خاطر نشان کرد: ما پیروی همان امامی هستیم که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اگر عده ای در داخل نمی فهمند، نفهمند.

حجت الاسلام محمدی اعلام کرد: شما می بینید امروز در سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان چه اتفاقی رقم خورد و چه هجمه هایی که علیه ایران نکردند کو جواب محکم؟ حتما می خواهیم به صورت ایمیلی به آمریکا فشار بیاوریم. ایمیل هم شد فشار؟ امروز که رهبر شیعیان بحرین در حصر و گرفتاری است کو عکل العمل مناسب؟

وی یادآور شد: در مقابل دشمن باید ایستاد اینکه ما معادلات را در بین مردم عوض کنیم که مردم دشمن را نشناسند و دشمن شناسی شان ضعیف شود خیانت است .

وی اظهار داشت: شاید به جرات بتوان گفت تنها کشوری هستیم که مسئولانش از قدرت دفاعی اش در تلویزیون جلوی چشم ملت انتقاد می کنند، تنها کشوری هستیم که وقتی قدرت نظامی ما در دنیا نشان داده می شود مسئولانش انتقاد می کنند.همه کشورها از جمله آمریکا به قدرت خود افتخار می کنند .

وی گفت: شهدا ستاره هایی هستند که ما در شب های ظلمانی باید آنان را ببینم و راه را پیدا کنیم آن کسی که جانش را داده است انسان صادقی است  اگر کسی راه را گم کرد ببیند شهدای مدافع حرم در کدام مسیر هستند .

امام جمعه واوان با بیان اینکه شهید محمود شفیعی افتخار اسلامشهر و کشور است گفت: شهدا فدا شدند که ما راه را اشتباه نرویم، مسیر شهدا مسیر حق است.