تئاتر

تعدد برنامه‌های فرهنگی در اسلامشهر رکورد کشوری را جابه جا می‌کند

سرپرست اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر گفت: با برگزاری ۹۰۰ برنامه در هفته فرهنگی در اسلامشهر رکورد کشوری را جابه‌جا می‌کنیم.

سرپرست اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر گفت: با برگزاری ۹۰۰ برنامه در هفته فرهنگی در اسلامشهر رکورد کشوری را جابه‌جا می‌کنیم.

به گزارش اسلامشهرخبر، وحید مهدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با اشاره به تنوع و تعدد برنامه‌های هفته فرهنگی در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: در هفته فرهنگی این شهرستان با برگزاری بیشترین برنامه‌های فرهنگی و هنری رکورد کشوری را جابه‌جا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۵۰ ویژه برنامه هفته فرهنگی برای اسلامشهر تدوین شده است بیان کرد: در کنار برنامه‌های پیش‌بینی شده، اجرای بیش از ۲۰۰ برنامه مفرح ورزشی به همراه برگزاری ۱۴۰ ایستگاه ورزشی توسط اداره ورزش و جوانان را شاهد هستیم.

سرپرست اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر ادامه داد: برگزاری کنسرت و موسیقی در سینما فجر اسلامشهر در طول هفته و اجرای ۲ کنسرت برای بانوان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجرای نمایش و تئاتر خیابانی در روستاهای شهرستان و برگزاری برنامه جشنواره موسیقی‌دانان جوان زیر ۲۰ سال از برنامه‌هایی است که در هفته فرهنگی شهرستان اسلامشهر برگزار می‌شود.

مهدی‌پور همچنین عنوان کرد: برگزاری همایش‌های فرهنگی، مذهبی، سیاسی و آموزشی، برپایی نمایشگاه‌ برندها و تولیدات شهرستان و توانمندی‌های منطقه، فرهنگ مهارت‌آموزی و برگزاری نشست‌های تخصصی فرهنگی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با همکاری هنرمندان انجمن تئاتر اسلامشهر و دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاروان راهپیمایی عروسک‌های هنری بلندقامت در سایزهای ۳ و ۶ متری نیز به همراه جُنگ‌های شادی در سطح روستاها و خیابان‌های عمومی شهر به نمایش در می‌آید.

سرپرست اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر با تأکید بر وجود استعدادهای ناشناخته در سطح شهرستان بیان کرد: در شهرستان اسلامشهر هنرمندان گمنام بسیاری وجود دارند که متأسفانه تاکنون حتی در سطح منطقه نیز ناشناخته مانده‌اند اما در زمینه فعالیت خود دارای تبحر و تخصص ویژه‌ای هستند و در خارج از استان تهران فعالیت می‌کنند.

مهدی‌پور ادامه داد: متأسفانه در گذشته بنا به دلایل مختلفی به هنرمندان شهرستان اسلامشهر ارزش و بها داده نمی‌شد اما در هفته فرهنگی تلاش داریم با شرایط پیش‌بینی شده این استعدادهای ناشناخته را شکوفا و نمایان سازیم.

وی تصریح کرد: در هفته فرهنگی همه ادارات، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های مردم‌نهاد و مؤسسات فرهنگی و هنری دولتی و خصوصی شهرستان فعالیت و امکانات خود را در قالب ستاد برگزاری هفته فرهنگی شهرستان اسلامشهر در جهت معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌های این شهرستان به‌کار می‌گیرند.

سرپرست اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های درنظر گرفته شده و با استفاده از مهندسی انعکاس اخبار به خارج از منطقه و به کارگیری توانمندی‌ خبرنگاران شهرستان بتوانیم جلوه‌هایی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ناشناخته شهرستان اسلامشهر را به اقصی نقاط کشور معرفی و بشناسانیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *