ترامپ معاون پامپئو را نامزد تصدی سفارت آمریکا در روسیه کرد

دونالد ترامپ مقام دوم وزارت امور خارجه را به عنوان نامزد تصدی سفارت آمریکا در روسیه معرفی کرد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، جان سولیوان، وکیل جنایی نامزد جانشینی جان هانتسمن، سفیر سابق آمریکا در روسیه خواهد شد.

ترامپ در ماه اوت اشاره کرده بود که سولیوان را نامزد تصدی سفارت آمریکا در مسکو خواهد کرد. او درباره سولیوان گفته بود، او “بسیار مورد احترام” است و از سوی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه توصیه شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سولیوان وکیلی است که در دولت‌های روسای جمهوری جمهوری‌خواه در جایگاه‌های ارشد وزارت‌های تجارت، دفاع و دادگستری فعالیت کرده است.

سولیوان که در حال حاضر سمت معاون وزیر امور خارجه را برعهده دارد، مدت کوتاهی پس از برکناری رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق ترامپ، به عنوان وزیر امور خارجه موقت فعالیت کرد.

او در ماه ژوئیه سرپرستی هیئت مذاکره‌کننده تسلیحاتی با روسیه در ژنو را بر عهده داشت و در آنجا درباره “توسعه و استقرار تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک” از سوی مسکو ابراز نگرانی کرد.

نامزدی او برای تصدی این مقام ممکن است با تحقیقاتی از سوی سنا همراه شود که باید نامزدی او را تایید کند.

دموکرات‌ها و برخی از جمهوری‌خواهان درباره تلاش‌های ترامپ برای ایجاد روابط با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرده‌اند و احتمالا به دنبال حصول اطمینان از رویکرد سختگیرانه سولیوان در جایگاه سفیر آمریکا در روسیه خواهند بود.

در صورتی که نامزدی سولیوان با تایید کنگره همراه شود، گزینه ترامپ برای معاونت وزارت امور خارجه به شدت تحت نظر خواهد بود.

هانتسمن، سفیر سابق آمریکا در روسیه در ماه اوت از سمت خود استعفا کرد و گفت، می‌خواهد زمان بیشتری را با خانواده‌اش سپری کند.

او در نامه استعفای خود نوشت، آمریکا “باید همچنان روسیه را بر سر رفتار تهدیدآمیزش علیه واشنگتن و متحدان آن بازخواست کند”.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *