ترامپ2

ترامپ عربستان را غارت کرده است

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه اگر محمدرضا پهلوی بود ترامپ اول ایران را چپاول می‌کرد، گفت: ترامپ عربستان را غارت کرده است.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه اگر محمدرضا پهلوی بود ترامپ اول ایران را چپاول می‌کرد، گفت: ترامپ عربستان را غارت کرده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، محمدمهدی عبدخدایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: مخالفت رژیم آل‌سعود با ایران تاریخی طولانی دارد؛ در سال ۱۳۲۴ و ۷۲ سال پیش سیدابوطالب یزدی را که از ایرانیان بود، در عربستان گردن زدند و از آن موقع اختلاف فکری عمیقی بین مردم ایران و دولت و خاندان آل‌سعود وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه وهابیت از ابن‌تیمیه و مقلد احمد ابن حنبل هستند و در تاریخ قتل عام کردند، تصریح کرد: این اختلاف بین ایران و آل‌سعود اساسی و بین دو تفکر است.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه دنیای امروز حکومت خانوادگی و عشیره‌ای را نمی‌پسندد، اضافه کرد: سال‌هاست که ما از سعودی‌ها جلو هستیم؛ در انقلاب کبیر فرانسه شرایط به‌گونه‌ای بود که قانون وجود داشت، ولی تبعیض در قانون بود و از سوی دیگر در انقلاب مشروطیت ایران قانون‌گذاری آمد.

عبدخدایی با تأکید بر اینکه ملت ایران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام ملتی پیشرفته‌تر از عربستان بوده، تصریح کرد: ایرانیان از لحاظ فکری هم خیلی جلوتر بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با این پیشینه امروز کودک‌کشی آل‌سعود در یمن جلوه می‌کند، اضافه کرد: حرکت عربستان در حمایت از داعش و اتحاد آن‌ها با آمریکا سرچشمه از این پیشینه دارد.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه ترامپ عربستان سعودی را غارت کرده است، تصریح کرد: ما ملتی فرزانه‌ایم و به رهبری امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی ایجاد کردیم و از موهبت رهبری عالم و فرزانه برخورداریم.

عبدخدایی با تأکید بر اینکه بدانید امروز اگر محمدرضا شاه در ایران بود، ترامپ اول به ایران می‌آمد، اضافه کرد: در آن شرایط، ترامپ ابتدا ایران را غارت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه عربستان‌سعودی آرزوی رهبری اعراب را دارد، تصریح کرد: خوشبختانه این جایگاه را ندارد و امروز عربستان برخلاف آنچه برادران ابن سلمان مثل سعود الفیصل که یک‌بار در کنفرانس اسلامی پاکستان گفت که آرزو می‌کنم در بیت‌المقدس نماز بخوانم و برادر همین آمده بود که کشته شد.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه وقتی صفحات تاریخ را مرور می‌کنیم رفتار امروز سعودی‌ها با ما جدید نیست، اضافه کرد: همکاری با آن‌ها با آمریکا و رژیم صهیونیستی جدید نیست.

عبدخدایی با تأکید بر اینکه یک روز که ابن‌سعود به آمریکا رفت، آیزنهاور رئیس‌جمهوری آمریکا بود و فرزند ابن‌سعود را بغل کرد و خودش به فرودگاه آمد، تصریح کرد: امپریالیسم تا این حد به غارت عربستان چشم دوخته است.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا پیش پادشاه عربستان می‌رود و در آن زمان آل‌سعود علیه پادشاه وقت عربستان اقدام کردند، اضافه کرد: انتظار می‌رود که خاندان آل‌سعود علیه سلمان هم حرکت کنند.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ترامپ تا چهار سال آینده نتواند رئیس‌جمهوری آمریکا بماند، تصریح کرد: ایران یک کشور آزادمنش و پیش رفته بوده که توانسته است اسلام ناب محمدی (ص) و به‌ویژه تشیع را در دنیا مطرح کند.

عبدخدایی با تأکید بر اینکه قبل از انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی شعار از نیل تا فرات می‌داد، اضافه کرد: کرد: بعد از انقلاب اسلامی ایران این رژیم غاصب الآن تنها می‌تواند موجودیت خودش را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه سال ۱۹۶۷ رژیم صهیونیستی با یک حمله استخوان‌بندی پادشاه عربی را شکست در ۶ روز بلندی‌های جولان را در کنار صحرای سینا گرفت، اظهار کرد: امروز دیگر رژیم صهیونیستی آن قدرت قبل نیست و به برکت انقلاب اسلامی ایران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *