تخریب اراضی غیر قانونی

تخلفات عمرانی در چهاردانگه به صفر رسیده است

عضو شورای شهر چهاردانگه گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در چهاردانگه سبب شده است روند احداث بناهای غیرقانونی در این منطقه به صفر رسید.

عضو شورای شهر چهاردانگه گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در چهاردانگه سبب شده است روند احداث بناهای غیرقانونی در این منطقه به صفر رسید.

به گزارش اسلامشهرخبر، اکرم عبیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش اعضای دوره پنجم شورای شهر چهاردانگه و همکاری ادارات و دستگاه‌های متولی، از ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری و میزان احداث بناهای غیرمجاز به صفر رسیده است.

وی بیان کرد: یکی از معضلات اصلی در شهر چهاردانگه وجود ساخت‌وسازهای غیرمجاز و غیرقانونی است که متأسفانه در ادوار گذشته و با توجه به خلاء‌های قانونی و ضعف مدیریت در انجام وظایف قانونی محوله و دیگر عوامل تأثیرگذار، این‌گونه ساخت و سازها به وقوع می‌پیوست.

«محسن چیپایی» شهردار چهاردانگه شد

عضو شورای شهر چهاردانگه با اشاره به اقدامات و فعالیت ۳ماهه شورای شهر چهاردانگه افزود: از نخستین روز شروع فعالیت دوره پنجم شورای شهر، اعضای شورا درصدد انتخاب یک فرد شایسته برای سپردن سکان هدایت شهرداری چهاردانگه بودند، که پس از بررسی سوابق افراد مختلف در نهایت محسن چیپایی به عنوان شهردار انتخاب شد.

عبیری تصریح کرد: صورتجلسه شورای شهر جهت صدور حکم شهردار منتخب به فرمانداری و استانداری ارسال شده که پس از انجام مراحل اداری و انجام استعلامات قانونی، منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی ادامه داد: پس از انتخاب شهردار یکی از دغدغه‌های اصلی اعضای شورای شهر، ساخت و سازهای غیرمجاز در اقصی نقاط شهر بود که با همکاری ارگان‌ها و دستگاه‌های مسئول و همراهی سرپرست و عوامل شهرداری چهاردانگه، تاکنون از بخش اعظمی از این ساخت و سازها جلوگیری و روند بروز این‌گونه تخلفات آشکار عمرانی به صفر رسیده است.

عضو شورای شهر چهاردانگه همچنین با اشاره به وجود ترافیک سنگین در این منطقه گفت: در راستای کاهش بار ترافیکی منطقه و تسهیل در عبور و مرور شهروندان عملیات تعریض و بازگشایی مسیر محور آیت‌الله سعیدی حد فاصل شهرک صنعتی تا خیابان شهید فارسیان آغاز شده است.

عبیری با اشاره به وجود برخی از امکان معارض در مسیر اجرای طرح تأکید کرد: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته درصدد هستیم تا ورودی و خروجی خیابان شهید حاج احمد تعریض و بازگشایی شود که با آزادسازی املاک معارض، به زودی این اتفاق می‌افتاد.

رفع معضل ترافیکی در چهاردانگه زمان‌بر است

وی در ادامه افزود: رفع معضل ترافیک شهر چهاردانگه با توجه به وجود مراکز صنعتی و تولیدی بسیار زیاد در منطقه، تردد بی‌شمار خودروهای عبوری و عدم بضاعت و بودجه شهرداری، به اعتبارات و بودجه ملی نیاز دارد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور این امر زمان‌بر و در یک پرسه طولانی مدت تحقق می‌یابد.

عضو شورای شهر چهاردانگه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود اراضی کشاورزی بایر و عدم وجود آب کافی برای کشاورزی و همچنین احداث بناها و مراکز تجاری و تولیدی از گذشته در خیابان شهید زارعی، در تلاش هستیم با جلب موافقت مراجع ذیصلاح و تصمیم‌گیرنده قانونی، این خیابان به یک مرکز تولیدی و نمایشگاهی تبدیل و از ساخت و سازهای بی‌رویه و غیرقانونی در آن جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *