تخریب اراضی غیر قانونی

تخریب ۲۷ هزار مترمربع ساخت و سازها غیرمجاز در اسلامشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر گفت: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی، ۲۷ هزار مترمربع از اراضی به وضعیت قبلی بازگشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر گفت: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی، ۲۷ هزار مترمربع از اراضی به وضعیت قبلی بازگشت.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس علی‌محمد حسینی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با حمایت و همراهی دستگاه قضا، ناجا، بخشداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان اسلامشهر و تخریب و قلع و قم ساخت و سازهای غیرمجاز، ۲۷ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی این شهرشتان پاکسازی شد و به وضعیت اولیه بازگشت داده شده است.

وی بیان کرد: ساخت و سازهای غیرمجازی که در اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر ساخته شده بودند بیشتر به صورت دیوارکشی، سوله و … بودند که با اخذ دستور قضایی تخریب و اراضی کشاورزی از دست متصرفین آزادسازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر افزود: مراقبت و صیانت از اراضی کشاورزی جزء اصلی‌ترین وظایف محوله جهاد کشاورزی به شمار می‌رود که در این راستا با همکاری و پشتیبانی دستگاه قضا از هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در این اراضی جلوگیری خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان اسلامشهر گشت‌های ویژه امور اراضی راه‌اندازی شده و هر نوع ساخت و ساز و تغییرکاربری به شدت رصد شده و با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضا با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

حسینی تصریح کرد: با توجه به اینکه اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر از جمله اراضی مرغوب کشاورزی محسوب می‌شوند، هرگونه تغییر کاربری در این اراضی صدمات و لطمات جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

وی در پایان متذکر شد: در ایام تعطیلات نوروز گشت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان فعال است و با هماهنگی به عمل آمده با بخشداران و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با سودجویان و متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *