تحویل یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار به محیط زیست اسلامشهر

معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از کشف و تحویل یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک توسط شهروند اسلامشهری به این اداره خبر داد .

معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از کشف و تحویل یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک توسط شهروند اسلامشهری به این اداره خبر داد .

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، الهه بیگی با اعلام این خبر گفت: روز گذشته یک قطعه بوتیمار کوچک توسط یکی از شهروندان و دوستداران حیات وحش در اسلامشهر کشف و تحویل این اداره شد.
وی افزود: این پرنده پس از تیمار اولیه ، جهت اقدامات درمانی و قابلیت رهاسازی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به کلینیک پارک طبیعت پردیسان منتقل شد.
بیگی در پایان ضمن قدردانی از افراد دوستدار طبیعت در تحویل بموقع حیواناتی که از زیستگاه خود خارج شده اند اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر اطلاع دهند.
گفتنی است بوتیمار کوچک با نام علمی از راسته لک لک سانان، تیره حواصیلیان می باشد که به واسطه اندازه کوچک و تنوع رنگ از دیگر حواصیل ها قابل شناسایی است . پرواز بوتیمار کوچک معمولا در ارتفاع خیلی کم و توام با بال‌زدن‌های سریع و بال باز روی‌های طولانی است . بطور عمده در نور کم غروب و یا صبح خیلی زود فعال است و طی روز خود را از انظار مخفی می کند .زیستگاه این پرنده مناطق با پوشش گیاهی نیزاری و فشرده می باشد و در باتلاق های پر درخت و نزدیک به آب آشیانه می سازد و در ایران، تابستان ها نسبتا فراوان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *