جغد کوچک

تحویل یک بهله «جغد» به محیط زیست اسلامشهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از تحویل یک بهله جغد کوچک توسط یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست خبر داد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از تحویل یک بهله جغد کوچک توسط یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست خبر داد  .
به گزارش اسلامشهرخبر، ولی اله محمدی با اعلام این خبر افزود : پس از تماس تلفنی یکی از شهروندان دوستدار حیات وحش مبنی بر کشف یک بهله جغد کوچک ، ماموران یگان حفاظت این اداره به محل مراجعه و پرنده مذکور را تحویل گرفتند.
وی ادامه داد: این پرنده پس از تیمار اولیه جهت اقدامات کنترلی و قابلیت رهاسازی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به کلینیک طبیعت پارک پردیسان تحویل گردید .
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با اشاره به ضرورت فرهنگسازی در خصوص عدم نگهداری حیوانات وحشی توسط مردم گفت: در سال اخیر بیشتر شهروندان به این موضوع پی برده اند که پرندگان وحشی باید در زیستگاههای خود زندگی کنند و عملاً حبس و نگهداری آن ها، امکان زندگی در طبیعت را برای گونه های جانوری از بین خواهد برد.
محمدی نگهداری هرگونه حیات وحش را بدون کسب مجوز های لازم محیط زیست جرم دانست و گفت: در صورت کشف این گونه تخلفات با فرد متخلف برابر ضوابط قانونی برخورد خواهد شد.
گفتنی است این پرنده به‌ وسیله اندازه کوچک ، سر تخت و گرد، تارک صاف و پاهای بلند مشخص می شود.  سطح پشتی آن قهوه‌ای پررنگ است با لکه‌ها و راه راه عرضی سفید ، و سطح شکمی سفید رنگش رگه‌های پهن قهوه‌ای پررنگ دارد. زیستگاهش متغیر ولی معمولا در کشتزارهای وسیع و زمین های بایر و سنگلاخ دیده می شود و در شکاف درخت‌ها و سنگ ها ، در ساختمان‌ها و یا در سوراخ‌های زمین آشیانه می سازد و در حال حاضر برنامه حفاظتی خاصی برای این پرنده در نظر گرفته نشده است.

منبع: سامات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *