ایران

تحلیلگر عرب: من هوادار ایرانم

یک تحلیلگر مسائل منطقه گفت: من هوادار ایرانم؛ آن زمانی که به برای مجهز کردن ارتش لبنان وعده می دهد ولی عربستان بواسطه شروط محال خود از وعده میلیاردی تجهیز ارتش لبنان شانه خالی می کند. آری ایران برای همه این حمایت ها برنامه و اهداف شخصی دارد و این طبیعی است؛

یک تحلیلگر مسائل منطقه گفت: من هوادار ایرانم؛ آن زمانی که کشورهای شورای همکاری به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می روند ولی ایران از اول انقلاب تاکنون دشمنی خود را با این رژیم اعلام کرد و کلید سفارت آن را به سازمان میهنی آزادیبخش فلسطین داد

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از جام نیـوز، “عصام الیمانی” تحلیلگر فلسطینی در یادداشتی در روزنامه رای الیوم زیر عنوان “من هوادار ایرانم” نوشت: «من اعلام می کنم که هوادار ایرانم؛ آن زمان که رژیم سعودی اعلام می کند که ایران دشمن اصلی و منبع بی ثباتی در منطقه است و سعودی درباره اشغالگری اسرائیل خود را به فراموشی می زند، من عرب می گویم “من هوادار ایرانم”.»

عصام الیمانی ادامه داد: «من هوادار ایرانم، آن زمان که عربستان سلاح از آمریکا می خرد و به جای استفاده از آن برای مقابله با اسرائیل، آن را علیه یمنی ها بکار می گیرد ولی ایران سلاح خود را برای مقابله با آمریکا و اسرائیل وحشی بروز رسانی می کند. من هوادار ایرانم، کشوری که به رغم تحریم ها به برنامه هسته ای دست یافت که غرب آن را به رسمیت شناخت ولی عربستان فناوری را با پول می خرد و از آمریکا برای زیرساخت های خود کمک می گیرد بی آنکه ملت عربستان به این واسطه سودی کند.»

این تحلیلگر عرب در ادامه نوشت: «آری! من هوادار ایرانم؛ آن زمانی که کشورهای شورای همکاری به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می روند ولی ایران از اول انقلاب تاکنون دشمنی خود را با این رژیم اعلام کرد و کلید سفارت آن را به سازمان میهنی آزادیبخش فلسطین داد و روز جهای قدس را در جمعه آخر هر ماه رمضان اعلام کرد. بی آنکه کشورهای مذکور برنامه ای برای مقابله با رژیم داشته باشند.»

وی افزود: «من هوادار ایرانم؛ آن زمانی که به برای مجهز کردن ارتش لبنان وعده می دهد ولی عربستان بواسطه شروط محال خود از وعده میلیاردی تجهیز ارتش لبنان شانه خالی می کند. آری ایران برای همه این حمایت ها برنامه و اهداف شخصی دارد و این طبیعی است؛ هر کشوری در تعامل با بقیه اهداف و مصالح شخصی دارد. من علیه ایران هستم آن زمانی که “کشورهای عربی از عادی سازی با رژیم صهیونیستی دست بردارند و خود را از یوغ این رژیم و از سرسپردگی به آمریکا رها کنند و اقدامی درخور عمل برای آزادی فلسطین بردارند و از حمایت های مالی سازمان های صهیونیستی خودداری کنند.”»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *