حجت-الاسلام-نوروزی

تحریم‌های همه‌جانبه در جنگ تحمیلی را کمک مردم خنثی کرد

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: ما تحریم‌های همه‌جانبه را در دوران جنگ تحمیلی داشتیم ولی با حضور ملت و کمکشان به‌نظام اسلامی همه تحریم‌ها خنثی شد در آن زمان نه‌تنها توپ و تانک بلکه سیم‌خاردار نیز به ایران نمی‌فروختند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۱ دی‌ماه اسلامشهر با توصیه به تقوا به دسته‌بندی انسان‌ها در قرآن اشاره کرد و گفت: دسته اول انسان‌هایی هستند که طغیان می‌کنند جهنم جایگاه آنان است، دسته دوم انسان‌هایی هستند که خداترس و باتقوایند و به خاطر خوف از خدا از هوا و هوس پرهیز می‌کنند و کسانی هستند که از مقام پروردگارش می‌ترسند.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به معنا مقام گفت: مقام یکی توقف و ایستادن در پیشگاه پروردگار عالم است همچنان که گفته‌اند آخرت ۵۰ موقف دارد که در همه این ۵۰ موقف انسان باید بایستد و به سؤالات مأموران الهی پاسخ دهد. مقام در معنی دیگر یعنی از عظمت و بزرگی خدا می‌ترسد امام باقر (ع) در حدیثی می‌فرمایند: کسی که اعتقاد دارد خدا او را می‌بیند و سخن او را می‌شنود و هر کار خیری و شری انجام دهد می‌داند و از اعمال زشت و ناپسند و گناهان دوری می‌کند جایگاه او بهشت است.

وی با اشاره به دسته سوم انسان‌ها گفت: دسته سوم مؤمنینی هستند که عملشان ضعیف است و آلوده به گناهان شدند اما ایمان قلبی دارند این افراد ممکن است شایستگی داشته باشند مورد عفو پروردگار قرار بگیرند اما کسانی که خیلی آلوده بودند و گناه کردند به اهل جهنم ملحق خواهند شد.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به توصیه پیامبر اکرم به معاذ گفت: پیامبر اکرم در پاسخ به سؤال معاذ که پرسید راه دوری از آتش جهنم و رفتن به بهشت چیست؟ پاسخ دادند: پروردگار عالم را پرستش کن و چیزی شریک ذات الهی قرار نده، نماز را اقامه و زکات و واجبات مالی را پرداخت کن و روزه ماه رمضان را بگیر و اگر استطاعت پیدا کردی حج را بجا بیاور.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) گفت: بزرگان شیعه و سنی حضرت زینب کبری (س) را جز صحابه آوردند چراکه ایشان پیامبر اکرم (ص) را دیدند و پیامبر نام ایشان را زینب گذاشتند. زینب از دو کلمه زین و اب گرفته‌شده است یعنی زینت و آیینه تمام نمای امیرالمؤمنین.

وی ادامه داد: مرحوم صدوق آورده‌اند که وقتی با مشیت الهی امام سجاد (ع) در کربلا بیمار شدند امام حسین (ع) حضرت زینب را نایب مخصوص قراردادند تا امام سجاد حالشان بهتر شود و وظایف امامت را انجام دهند. پیامبر اکرم نیز در زمان ولادت آن حضرت ایشان را بوسیدند و نام وی را زینب گذاشتند و خبر آسمانی مبنی بر تحمل مصیبت ایشان دادند و گفتند هر کس بر مصیبت‌های این دختر گریه کند مانند این است که برای حسن و حسین اشک ریخته است.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به برخی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار روز گذشته با مردم قم که فرمودند آمریکایی‌ها با خوشحالی می‌گویند تحریم کنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شکستی به آن‌ها می‌دهد که در تاریخ بی‌سابقه باشد خاطرنشان کرد: ما تحریم‌های همه‌جانبه را در دوران جنگ تحمیلی داشتیم ولی با حضور ملت و کمکشان به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی همه تحریم‌ها خنثی شد در آن زمان نه‌تنها توپ و تانک بلکه سیم‌خاردار نیز به ایران نمی‌فروختند اما انشا الله با کمک پروردگار و حضرت مهدی (عج) این تحریم‌ها را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایشان یکی از ارکان انقلاب و یار باوفای امام و رهبری بود. این مرد بزرگ چندین سال فرمانده جنگ و سردار سازندگی بود و چند استان تخریب‌شده در جنگ را آباد کرد. ایشان همیشه در کنار امام و مقام معظم رهبری بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *