تبلیغ دشمن علیه عزاداری برای کم‌رنگ کردن راهپیمایی اربعین حسینی است

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: تبلیغات سو در ۳۰۰ رسانه فارسی‌زبان که با پول کشورهای خلیج‌فارس و برنامه‌ریزی انگلیس و اسرائیل انجام می‌شود مقدمه‌ای است که امسال راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیونی اربعین کم‌رنگ شود.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: تبلیغات سو در ۳۰۰ رسانه فارسی‌زبان که با پول کشورهای خلیج‌فارس و برنامه‌ریزی انگلیس و اسرائیل انجام می‌شود مقدمه‌ای است که امسال راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیونی اربعین کم‌رنگ شود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۳ شهریورماه با توصیه به تقوا، به ماه محرم و ویژگی‌های حاکمان آن اشاره کرد و گفت: بزرگان اهل سنت نقل کردند که پیامبر فرمود اگر معاویه را در منبر من دیدید او را بکشید اما مسلمان‌ها سستی کردند و عمل نکردند و معاویه بر سر اسلام آمد و بعدازآن پسرش یزید حکومت کرد.

وی با اشاره به جنایت و خباثت یزید گفت: در میان بنی‌امیه از همه آنان سرکش‌تر بی‌دین‌تر و گستاخ‌تر برای از بین بردن دستورات اسلام یزید بن معاویه بود. یزید شارب الخمر، قمارباز، سگ‌باز، میمون‌باز و زناکار بود. یزید با این جنایات سه سال خلافت کرد سال اول عاشورا ایجاد شد و سال دوم به مدینه لشگری فرستاد و سه روز جان و مال و ناموس اهل مدینه را بر لشگریان یزید حلال شد. لشگریان یزید در مسجد مدینه انقدر گشتند که استخری از خون ایجاد شد و دست‌ها و پاهای مردم در آن شناور بود.

نماینده ولی فقیه در اسلامشهر اعلام کرد: امروز باقی‌ماندگان و پیروان آل ابی سفیان و بنی‌امیه تلاش می‌کنند با تبلیغات و جنگ روانی یزید و معاویه را تبرئه کنند در فضای مجازی ۳۰۰ سایت فارسی‌زبان علیه دین و امام حسین تبلیغ می‌کنند. می‌گویند بعد از ۱۴۰۰ سال برای چه عزاداری می‌کنید؟ اگر امام حسین با یزید بیعت می‌کرد و خلافت یزید را به رسمیت می‌شناخت اثری از اسلام باقی نمانده بود امام حسین با خون خود و اصحابش اسلام را زنده کرد و فرمودند وجود آمدن اسلام به‌وسیله پیامبر خاتم بود و بقایش به‌وسیله حسین بن علی و نهضت کربلای ایشان بود.

وی متذکر شد: باقی‌ماندگان پیروان بنی‌امیه به عزاداران حسینی در عربستان و بحرین حمله کردند و ابزارهای عزاداری آنان را گرفتند سؤال مطرح می‌شود که اگر عزاداری امام حسین اثری ندارد چرا این‌همه علیه آن تبلیغ می‌شود؟ همه این تبلیغات سو در ۳۰۰ رسانه فارسی‌زبان که با پول کشورهای خلیج‌فارس و برنامه‌ریزی انگلیس و اسرائیل انجام می‌شود مقدمه‌ای است که امسال راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیونی اربعین کم‌رنگ شود اما کسانی که با شنیدن نام حسین اشک بر چشمانشان جاری می‌شود چنین چیزی را نمی‌پذیرند.

حجت الاسلام نوروزی خاطرنشان کرد: خاندان و اصحاب امام حسین گرسنگی و تشنگی را تحمل کردند بچه‌های خردسال تشنه بودند اما هیچ‌وقت تسلیم بنی‌امیه نشدند شعار ملت ایران در روز تاسوعا و عاشورا همان شعار امام حسین یعنی هیات من الذله خواهد بود.

وی به حدیثی از امام صادق در مورد روز عاشورا اشاره کرد و گفت: امام صادق می‌فرمایند: عاشورا روزی است که قامت شریف حسین روی خاک افتاد و اصحاب او هم در اطرافش به خاک افتادند. امام رضا از پدر بزرگوارشان حضرت موسی بن جعفر نقل می‌کند که زمانی که دهم محرم می‌شد روز حزن و اندوه و مصیبت و اشک حضرت بود و می‌فرمود عاشورا روزی است که در آن حسین کشته‌شده است.

امام جمعه اسلامشهر ادامه داد: امام رضا می‌فرمود هر کس در روز عاشورا کسب‌وکار را رها کند خداوند پاداش‌های دنیوی و اخروی را به او می‌دهد و هر کس عاشورا روز مصیبت و اندوه و اشکش باشد خداوند روز قیامت را روز شادی و سرور و روشنی چشم قرار می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *