امیرعبدللهیان-و-حمزه-محمدی

تبدیل‌شدن واوان به پایگاه فرهنگی جنوبغرب تهران با اقدامات حجت‌الاسلام محمدی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر گفت: باوجود امام‌جمعه انقلابی واوان حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی و فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س)، واوان به یک پایگاه فرهنگی در جنوبغرب تهران تبدیل‌شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر گفت: باوجود امام‌جمعه انقلابی واوان حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی و فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س)، واوان به یک پایگاه فرهنگی در جنوبغرب تهران تبدیل‌شده است.

مجید امیرعبداللهیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر در حاشیه مراسم عزاداری تاسوعای حسینی که در واوان برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر، با تأکید بر اهمیت حفظ شعائر اسلامی و باوجود تبلیغات دشمنان گفت: امام خمینی در خصوص اهمیت عزاداری می‌فرمودند: چنانچه واقعاً بفهمند و بفهمانند که مسئله چه هست و این عزاداری برای چه هست و این گریه برای چه این‌قدر ارج پیداکرده و اجر پیش خدا دارد. آن‌وقت ما را ملّت گریه نمی‌گویند. ملت ما را ملت حماسه می‌خوانند.

وی ادامه داد: امام همچنین می‌فرمود این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است. با توجه به وجود فساد حاکم در زمان یزید، اگر نبود روشنگری‌ها و اقدامات و رشادت‌های امام حسین ویاران باوفایشان شاید دیگری اثری از اسلام باقی نمی‌ماند. امام حسین (ع) با شهادت خود باعث حفظ اسلام شد امروز پس از گذشت هزار و ۴۰۰ سال از واقعه عاشورا بر ما لازم است که به تأسی از ائمه اطهار علیهم‌السلام و امام راحل بزرگوار و امام خامنه‌ای با حضور خود درصحنه از امام مظلوم و شهید خود تبعیت کنیم.

وی با اشاره به حضور در مراسم مساجد و هیئت‌های مذهبی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین گفت: امروز هم هم‌زمان با تاسوعای حسینی در معیت امام‌جمعه واوان در هیئت عزاداری شهدای گمنام این شهر در سطح شهرک حضور پیدا کردم. باوجود امام‌جمعه انقلابی واوان حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی و فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س)، واوان به یک پایگاه فرهنگی در جنوبغرب تهران تبدیل‌شده است و این شهر را به‌عنوان مرکز فرهنگی شهرستان می‌شناساند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا اسلامشهر تأکید کرد: حجت‌الاسلام محمدی به‌عنوان یک محور فعالان فرهنگی شهرستان و هیئت‌های مذهبی و دلسوزان این عرصه را زیر یک پرچم آورده است و اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌هایی چون خانواده، هیئت‌های مذهبی و تولیدات سمعی و بصری داشتند. با این دست از اقدامات واوان در حال تبدیل‌شدن به مرکز فرهنگی شهر است.

وی تصریح کرد: حجت‌الاسلام محمدی به‌عنوان امام‌جمعه واوان و رئیس قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) با تشکیل ۱۴ کارگروه در این قرارگاه در حوزه‌های چون سلامت، فرهنگی، رسانه، تبلیغ، دانشجویی، ورزش در حال جبهه سازی و هم‌افزایی نیروهای انقلابی در اسلامشهر و شهرستان‌های جنوبغرب استان تهران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *