تاکید فرماندار اسلامشهر بر ضرورت نوسازی بافت فرسوده

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت ترغیب روستاییان برای نوسازی بافت فرسوده توسط بخشداران و دهیاران شهرستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، فرماندار اسلامشهر بر ضرورت ترغیب روستاییان برای نوسازی بافت فرسوده توسط بخشداران و دهیاران شهرستان تاکید کرد.

مسعود مرسلپور در نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرستان اسلامشهر که با حضور معاون مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، بخشداران، دهیاران و شهرداران شهرستان اسلامشهر در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: برخی خانه های روستایی و بافت های فرسوده دچار مشکلات عدیده ای هستند و حتی با بارش باران و برف نیز دچار مشکل می‌شویم.

وی با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های نظام و دولت در روستاها تصریح کرد: بسیاری از روستائیان مطلع نیستند که دولت از طریق بنیاد مسکن تسهیلاتی را برای بهسازی و مقاوم سازی روستاها در نظر گرفته و در این زمینه باید اطلاع‌رسانی صورت گیرد .

نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر با بیان مصوبات ستاد بازآفرینی پایدار شهری و نوسازی بافت های فرسوده تاکید کرد: بنیاد مسکن بروشورهایی را تهیه و در اختیار دهیاران و ائمه جماعات در روستاها قرار دهد تا اطلاع رسانی صحیح در این زمینه صورت گرفته و روستاییان بتوانند از این تسهیلات برای ساخت و مقاوم سازی خانه هایشان استفاده کنند.

مرسلپور ادامه داد: بنیاد مسکن بر مبنای تعداد روستاها و با همکاری بخشداران، سهمیه ای را برای هر روستا مشخص و به دهیاری ابلاغ خواهد شد و در صورت عدم همکاری دهیار، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دهیاری مسدود گردد.

وی یکی از مشکلات اساسی روستاها را عدم حصول نتیجه نهایی در اجرای طرح هادی عنوان کرد و افزود: هر کدام از احکام ۹۹ و ۱۰۰ که صادر می شود، یک سرمایه اجتماعی کسر می گردد، تخریب راهکار مناسبی نیست و یا باید از ساخت و ساز غیرمجاز پیشگیری شود و یا شرایطی برای ساخت و ساز در روستاها فراهم گردد، ما با ساخت و ساز غیر قانونی و تخریب به شدت مخالفیم.

فرماندار اسلامشهر در پایان با تاکید بر این که غیر از خدمت به مردم وظیفه ای نداریم، خاطرنشان کرد: باید کارگروهی تشکیل و جلساتی با شورا، دهیاران و مردم روستا به منظور بازنگری روستاها برگزار شود، متاسفانه تا به امروز هیچ کارنامه قابل قبولی از سوی دهیاران، بخشداران و اعضای شورا در روستاهای اسلامشهر در این زمینه نداشته‌ایم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *