بی توجهی به نکات بهداشتی به اوج گیری ابتلا به کرونا منجر شد

فرماندار اسلامشهر گفت: بی توجهی به نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک، ترددهای غیر ضرور و برگزاری مجالس عروسی و عزا به اوج گیری مجدد ابتلا به ویروس کرونا منجر شد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر ،  مسعود مرسلپور در جلسه ستادمقابله با کرونا با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌ها و افراد در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند که استان تهران و شهرستان اسلامشهر هم در حال حاضر در وضعیت هشدار هستند.

وی با اشاره به این که منحنی تعداد افراد بستری شده در بیمارستان اسلامشهر مساعد و مناسب نیست، افزود: با توجه به اینکه با یک ویروس مرموز در حال مقابله و مبارزه هستیم که برای مردم خیلی مشکل ساز شده، متأسفانه در سطح شهرستان اسلامشهر تعدادی از شهروندان خیلی قائل به رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیستند.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه رشد مبتلایان به ویروس کرونا در اسلامشهر قابل توجیه نیست، تأکید کرد: مبارزه با کرونا و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دستور کار تمام مسؤولان و دستگاه‌های دولتی است و متأسفانه تاکنون نتوانستیم از لحاظ فرهنگی تلاش کنیم که در ذهن مردم متواتر شود که ویروس کرونا خطرناک است و سن، جنسیت، درجه و مقام نمی‌شناسد.

مرسلپور با اشاره به اینکه ادارات باید رودربایستی را کنار بگذارند، بیان کرد: مصوبات ستاد ملی کرونا همچون مصوبات شورای عالی امنیت ملی بوده و به تأیید مقام معظم رهبری رسیده، حکم قانون را داشته و تا زمانی که لازم الاجرا است تخطی و سرپیچی از آن حُکم جُرم دارد و تمام محدودیت‌های گذشته تا ۱۰ روز آینده در شهرستان اسلامشهر اعمال می‌شود.

فرماندار اسلامشهر با قدردانی از تلاش‌ها و ایثارگری‌های کادر درمانی خاطرنشان کرد: اگر ایثار، فداکاری و جان‌فشانی پرستاران و کادر درمانی نباشد قطعاً جامعه دچار مشکلات زیادی می‌شود و جدی گرفتن بیماری کووید ۱۹ بسیار اهمیت داشته و بهترین راه مقابله با پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *