علی تقوی

بی.بی. سی فارسی به صورت هفتگی آموزش ضد امربه‌معروف می‌دهد / مردم در مواجهه با گناهان نقش خود را ایفا نمی‌کنند

یک مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر بابیان اینکه حواس دشمن به امربه‌معروف و نهی از منکر است گفت: شبکه بی بی سی فارسی هفته‌ای یک ساعت آموزش ضد امربه‌معروف و نهی از منکر دارد.

یک مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر بابیان اینکه حواس دشمن به امربه‌معروف و نهی از منکر است گفت: شبکه بی بی سی فارسی هفته‌ای یک ساعت آموزش ضد امربه‌معروف و نهی از منکر دارد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، علی تقوی کارشناس علوم قرآن وحدیث در همایش امربه‌معروف و نهی از منکر که ظهر امروز در اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد با اشاره به فلسفه حرکت امام حسین از زبان خود حضرت که اصلاح امت جدشان بود گفت: کسی امده که می‌گوید راهی بلد است که می توان با آن امت را اصلاح کرد این فرمول چیست؟ این فرمول همان امربه‌معروف و نهی از منکر است.

امام حسین (ع) را تفکر «به من چه» کشت

وی با انتقاد از رفتار برخی از متدینین جامعه گفت: می‌بینیم افرادی که از روضه امام حسین می‌آیند و ماه رمضان روزه می‌گیرند ولی بی‌حجابی و روزه‌خواری را می‌بینند و چیزی نمی‌گویند. رسول خدا فرمودند بسیاری از امت اسلام از قبرها بیرون می‌آیند که به‌صورت خوک و میمون هستند چراکه گناه می‌دیدند و به آن بی‌توجهی می‌کردند. هر نمازخوان سالی چند بی‌نماز را نمازخوان می‌کند؟ هر محجبه سالی چند شل حجاب را باحجاب می‌کند؟ هر مسلمان سالی چند قهر را آشتی می‌دهد به فرموده علامه جوادی املی ما در اسلام دو جمله نداریم یکی به من چه و دیگری به تو چه.

تقوی اعلام کرد: بیش از ۱۲۰ آیه در قرآن کریم درباره امربه‌معروف و نهی از منکر نازل‌شده است اما فرد متدین و مذهبی می‌گوید به من چه روحانیون و علما و قوه قضاییه هست همین تفکر بود که امام حسین را کشت. اختلاس گران و مفسدین بزرگ فعلی همان پفک دزدانی بودند که امربه‌معروف و نهی از منکر نشدند بسیاری از فاحشه‌ها یک روز یک خانم شل حجاب بودند شبکه بی‌بی‌سی فارسی هفته‌ای یک ساعت آموزش ضد امربه‌معروف و نهی از منکر دارد حواس دشمن به واجب فراموش‌شده‌ای که رهبری فرمودند هست.

باید از نمازخوان‌هایی بترسیم که پشت حسین (ع) را خالی کردند

وی بابیان این نکته که «مردم در مواجهه با گناهان و فساد نقش خود را ایفا نمی‌کنند و از رهبری انتظار دارند» خاطرنشان کرد: امت موسی به موسی گفت تو و خدایت با ظالمان بجنگید وقتی همه‌چیز درست شد ما می‌آییم خداوند آنان را ۴۰ سال عذاب کرد خداوند نسبت به ولی خود غیرت دارد. مسلم را چه کسی کشت؟ مسلم را آن چند ده‌هزارنفری کشتند که صبح پشت سرش نماز خواندند ولی شب در کوچه‌های کوفه پشت سرش را خالی کردند.

مدرس امربه‌معروف و نهی از منکر فتنه آینده را فتنه نهروان دانست و گفت: یعنی باید از نمازخوان‌هایی بترسیم که پشت حسین (ع) را خالی کنند. امام حسین را یک جریان سیاسی کشت امام حسین را شمر و یزید نکشت بلکه آن چند ده‌هزارنفری کشتند که شب عاشورا از لشگر امام حسین گریختند. در روایات اهل‌بیت بیش از ۹۰۰ حدیث درزمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر است اگر کسی غرق می‌شود وظیفه این است که او را کمک کنید رهبر انقلاب فرمود کمترین اثر امربه‌معروف و نهی از منکر این است که دیگر شریک گناه نیستیم

وی بابیان این نکته که «بر طبق روایتی از امام باقر کسانی در روز قیامت از انسان مطالبه می‌کنند که چرا از کنار گناهشان ساکت رد شدید» تصریح کرد: امام حسین زیر سم اسب رفت برای اینکه ما بفهمیم امربه‌معروف و نهی از منکر چقدر مهم است نباید با یک به تو چه عقب‌نشینی کنیم.

امربه‌معروف و نهی از منکر مانند نماز یادگرفتنی است

تقوی ادامه داد: در عصر پهلوی از رساله‌های مراجعه تقلید یک بخش حذف شد و آن بخش امربه‌معروف و نهی از منکر بود. دشمن خوب می‌داند کدام واجب است که بینی ابلیس را به زمین می‌مالد شهید مطهری می‌فرمودند که اگر می‌خواهید اسرائیل را نابود کنید اول باید امربه‌معروف و نهی از منکر زبانی را در ایران زنده کنید.

وی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر اصلاح‌طلب و اصولگرا و شیعه و سنی ندارد افزود: اگر گناه علنی شد ضررش به همه می‌رسد مانند کشتی که همه سوار بر آن هستند از نگاه اسلام و بر اساس بیانات امیرالمؤمنین کوچک‌ترین گناه اگر علنی شود آسیب بیشتری نسبت به ارتکاب گناه بزرگی در خفا دارد امروز کار به‌جایی رسیده که بزرگترین گناهان در حال علنی شدن است.

کارشناس علوم قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر مانند نماز یادگرفتنی است باید آموزش‌دیده شود در هیچ دانشگاه و حوزه علمیه‌ی ما هفته‌ای یک ساعت بحث امربه‌معروف و نهی از منکر به‌صورت منسجم گفته نمی‌شود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *