بی‌ثبات کنندگان اقتصاد کشور عوامل دشمن‌اند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: کسانی که در داخل با بی‌ثبات کردن بازار ارز و سکه به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند عوامل دشمن هستند ما اکنون در حال جنگ با دشمن هستیم باید همه در این جنگ دست‌به‌دست هم دهند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: کسانی که در داخل با بی‌ثبات کردن بازار ارز و سکه به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند عوامل دشمن هستند ما اکنون در حال جنگ با دشمن هستیم باید همه در این جنگ دست‌به‌دست هم دهند

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱۵ تیر با توصیه به تقوا به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اشاره کرد و گفت: ایشان نام ایشان جعفر، لقب حضرت صادق آل محمد و کنیه ایشان اباعبدالله است، پدر بزرگوارشان امام محمدباقر و مادرش مکرمه‌شان فاطمه دفتر قاسم بن محمدبن ابوبکر از زنان بافضیلت زمان خود بود.

وی ادامه داد: ولادت حضرت صادق ۱۷ ربیع‌الاول سال ۸۳ و شهادت ایشان ۲۵ شوال سال ۱۴۸ هجری قمری بود. عمر بابرکت ایشان (ع) ۶۵ سال است که در میان امامان یازده‌گانه‌ای که به شهادت رسیدند سن ایشان از همه آنان بیشتر بود و لذا ایشان را شیخ الائمه نیز می‌نامند. آنچه از احکام و فقه و مبانی اسلامی که تا روز قیامت قدرت اداره جامعه بشری را دارد وجود دارد از آثار امام صادق (ع) و امام محمدباقر (ع) است.

حجت‌الاسلام نوروزی بیان کرد: امام صادق (ع) باوجوداینکه به‌سختی زندگی می‌کردند توانستند ۴ هزار نفر محدث، فقیه و دانشمند با اسم و رسم و شخصیت تربیت کنند.

وی با اشاره به تحریم اقتصادی به‌عنوان حربه و سلاح دشمنان اسلام گفت: یکی از سلاح‌ها و حربه‌های دشمنان اسلام در طول تاریخ و حتی پیش از اسلام در زمان انبیای الهی محاصره اقتصادی بود. مشرکین به مؤمنان گرسنگی و تشنگی می‌دادند آب و راه ورود غذا را بروی آنان می‌بستند تا تسلیم شوند. زمانی که پیامبر اکرم به نبوت مبعوث شدند و مشرکین با هر توطئه‌ای که داشتند نتوانستند اسلام را از بین ببرند و جلوی پیشرفت اسلام را بگیرند، در سال هفتم بعثت سران و بزرگان قریش تشکیل جلسه دادند و عهدنامه‌ای در این جلسه میان اعضا امضا شد.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به مفاد عهدنامه امضاشده گفت: با امضای این عهدنامه مشرکین، پیامبر و مسلمان را در سخت‌ترین محاصره اقتصادی قراردادند. ازجمله مفاد این عهدنامه ممنوعیت هرگونه خریدوفروش و معامله، ممنوعیت معاشرت و ارتباط و ممنوعیت ازدواج و رابطه زناشویی با پیروان پیامبر اکرم بود. سختر از همه این بود که در تمام پیشامدها و حادثه‌ها قریش باید از مخالفین و دشمنان پیامبر اکرم حمایت کند.

وی اعلام کرد: در این شرایط حضرت ابوطالب مجبور شد بنی‌هاشم و مسلمان را از شهر بیرون ببرد در منطقه‌ای به نام شعب ابی‌طالب مستقر کند این محاصره سه سال به‌طور انجامید تا جایی که صدای گریه مسلمانان و بنی‌هاشم بلند می‌شد و کار تا جایی رسید که مردان و زنان روزانه با یک خرما سپری می‌کردند و گاهی یک خرما را نیز نصف می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم و حضرت خدیجه و حضرت ابوطالب هر چه داشتند تمام شد درنهایت یکی دو نفر از بزرگان قریش از این عهدنامه پشیمان شدند ولی جرات اظهار نداشتند. عهدنامه‌ای که در خانه کعبه نگهداری می‌شد به اذن خدا توسط موریانه خورده شد و تنها کلمه به نام خدای آن باقی ماند و رفته‌رفته این محاصره از بین رفت.

وی تأکید کرد: باوجود محاصره شدید اقتصادی مسلمانان تسلیم دشمن نشدند و ذلت را نپذیرفتند در کربلا نیز امام حسین (ع) و یارانش آن حضرت در محاصره شدید آب قرار داشتند ولی تسلیم نشدند ملت شریف ایران نیز از سال ۵۹ تاکنون در محاصره شدید اقتصادی است امام می‌فرمود اگر در محاصره باشیم بیدار می‌شویم و روی پای خود می‌ایستیم و این‌گونه نیز شد.

خطیب نماز جمعه با اشاره به اینکه ایران در شدیدترین دوره تحریم‌هاست گفت: رئیس‌جمهور آمریکا نیز گفته بود کاری می‌کند که ایران نتواند قطره‌ای نفت صادر کند و پاسخ او را رئیس‌جمهور دادند که اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود نفت منطقه صادر نخواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم هوشیاری در زمان کنونی گفت: کسانی که در داخل با بی‌ثبات کردن بازار ارز و سکه به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند عوامل دشمن هستند ما اکنون در حال جنگ با دشمن هستیم باید همه در این جنگ دست‌به‌دست هم دهند همان‌طوری که در دفاع مقدس همه کمک می‌کردند. نباید عده‌ای به دشمن کمک کنند و آب به آسیاب دشمن بریزند. امیدواریم همه باهم در این جنگ نابرابر اقتصادی و تحریم شدید با صبر و مقامت و تقوا دشمن را به‌زانو درخواهیم آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *