بیشترین بافت فرسوده اسلامشهر در حریم روستاها قرار دارد

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: در اسلامشهر به دلیل قرار گرفتن برخی روستاها در حریم شهرهای دیگر عدم تقسیم‌بندی بافت کشوری، بیشترین بافت فرسوده در روستا قرار گرفته‌اند.

به گزارش اسلامشهرخبر مسعود مرسلپور امروز در نخستین گردهمایی بخشداران سطح استان تهران که در بخشداری احمدآباد مستوفی برگزار شد، با اشاره به اینکه اسلامشهر چهاردهمین شهر بزرگ کشور از نظر رشد متوازن و تولید است اظهار داشت: شهرستان اسلامشهر در سرشماری سال ۹۵ جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر و جمعیت شناور ۸۵۰ هزار نفر که به جهت استقرار ۶ هزار و ۷۳۲ کارگاه‌ صنعتی و صنفی و نیز ۱۵۰ کارگاه بزرگ دومین کلانشهر بزرگ بعد از تهران می‌باشد.

وی بیان کرد: کارخانجات تولید ماشین‌آلات بستنی و لبنیات، الکتروژن ژنراتورهای برق، شرکت لوله‌سازی ایران و چندین کارخانه مهم دیگر از جمله کارخانجاتی هستند که شاید در سطح کشور گمنام باقی مانده باشند اما در حوزه صادرات و تأمین نیاز بازار داخلی بسیار موفق عمل کرده‌اند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به موفقیت‌های علمی و اجتماعی دانش‌آموزان اسلامشهری افزود: شهرستان اسلامشهر در سال جاری بیشترین ورودی دانشجو را در سطح شهرستان‌های استان تهران دارا بوده و اساتید مجربی از اسلامشهر در دانشگاه‌های کشور مشغول تدریس هستند و همچنین به دلیل دارا بودن ۴۸۰ حافظ قرآن و موفقیت‌های فراوان قهرمانان ورزشی در سطح بین‌المللی به شهر حافظان قرآن و قهرمانان شهرت یافته است.

مرسلپور با اشاره به کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها در اسلامشهر تصریح کرد: امروز در اسلامشهر مهاجرفرستی روستاها به زیر ۵ درصد رسیده است و این نکته بارز و قابل توجه در عدالت اجتماعی است و در حوزه شهری نیز کمک‌های خوبی از منابع ارزش افزوده به شهرداری‌ها شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته در اسلامشهر بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به ۳ شهرداری این شهرستان کمک شده است که اگر این کمک‌ها نبود در حال حاضر در حوزه نگهداری اکثر شهرهای کشور با مشکلات جدی روبه رو بودیم.

فرماندار شهرستان اسلامشهر مشکلات روستاها را سلیقه‌ای عنوان کرد و افزود: مشکلاتی که در روستاها وجود دارد مشکلات ساختاری نیستند و بنا به سلیقه مبتلابه آن هستند و گاهی اوقات اصل قانون موضوعات قانونی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

مرسلپور در پایان خاطرنشان کرد: در اسلامشهر به دلیل اینکه برخی روستاها در حریم شهرهای دیگر قرار دارند و تقسیم‌بندی بافت کشوری نشده‌اند بیشترین بافت فرسوده را در روستا داریم.

تسنیم

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *