بوستان پرندگان در شهرستان اسلامشهر افتتاح می‌شود

مدیرعامل سازمان سیما و منظر شهری شهرداری اسلامشهر از افتتاح بوستان پرندگان در فضایی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع به همراه دریاچه مصنوعی در روزهای پایانی سال خبر داد.

به گزارش اسلامشهرخبر هوشمند عسگریان در حاشیه آئین درختکاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به غرس بیش از ۲۰۰ هزار اصله نهال در سال ۹۷ در اسلامشهر اظهار داشت: سال ۹۷ سالی پرکار و پربار برای سازمان سیما و منظر شهری بوده و از ابتدای سال تاکنون ۱۰ بوستان در نقاط مختلف شهر ساخته و درختکاری شده است و ۴ بوستان و فضای سبز نیز برای سال آتی در دست احداث و جنگل‌کاری قرار دارد.

وی بیان کرد: همزمان با هفته درختکاری ۷۰۰ اصله نهال در جوار شهدای گمنام بوستان ملت قائمیه توسط مسئولان شهری غرس و در طول هفته نیز نهال در نقاط مختلف شهرستان توزیع و غرس می‌شود.

مدیرعامل سازمان سیما و منظر شهری شهرداری اسلامشهر سپس به احداث بوستان در یکی از نقاط محروم شهرستان اشاره کرد و افزود: در شهرک امام حسین(ع) که دارای جمعیت بالا و بدون فضای سبز بود در سال ۹۷ پارکی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع همراه با فضای استاندارد برای بازی کودکان در این شهر احداث شد که با ساخت این بوستان و دیگر بوستان‌ها ۹۷ سرانه فضای سبز اسلامشهر به ۹ متر افزایش پیدا کرد.

عسگریان ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های در حال احداث اسلامشهر در سال آتی در فضایی به مساحت ۶ هکتار در ضلع جنوبی شهرک امام حسین(ع) است که دارای دریاچه‌ای به مساحت ۱٫۵ هکتار و شهربازی می‌باشد.

وی همچنین از افتتاح بوستان پرندگان در روزهای پایانی سال خبر داد و خاطرنشان کرد: بوستان پرندگان نیز در فضایی به مساحت ۱۴هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۹ هزار میلیون ریال به همراه ۸۰۰ مترمکعب دریاچه مصنوعی یکی از متفاوت‌ترین بوستان‌های شهرستان اسلامشهر است که در روزهای آتی افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *