بهره برداری از بیمارستان ۴۰۰تختخوابی پیش از پایان کار دولت

فرماندار اسلامشهر با اشاره به پیشرفت ۶۳ درصدی احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه ملی قطعاً پیش از پایان کاردولت فعلی، این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبری پایگاه اسلامشهرخبر،فرماندار اسلامشهر با اشاره به پیشرفت ۶۳ درصدی احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه ملی قطعاً پیش از پایان کاردولت فعلی، این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مسعود مرسلپور در حاشیه بازدید از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر که با همراهی مجید احمدی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی وزارت بهداشت و داود سرمدی معاون عمرانی فرماندار انجام شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه احداث این پروژه با دو تغییر در وضعیت نرخ ارز و تورم و جابه‌جایی پیمانکار طرح مواجه شد، اگر تدابیر وزارت بهداشت و مجموعه‌های مدیریت شهرستان نبود، شاید تا سه سال آینده هم به نتیجه نمی‌رسید.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان تصریح کرد: در موج اول شیوع ویروس کرونا در جهت تأمین تخت بیمارستانی، مشکلات زیادی در منطقه داشتیم که با همکاری شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران تعداد زیادی از بیماران را به بیمارستان‌های تهران اعزام کردیم، مشکلات شهرستان به اندازه‌ای بود که به علت کمبود تخت سایر بیماران پذیرش و بستری نمی‌شدند.

مرسلپور با اشاره به آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات تنها بیمارستان دولتی شهرستان اسلامشهر و افزایش تعداد بیماران بستری در این مرکز، نگرانی کمبود تخت در روزهای آینده را داریم.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر، خاطرنشان کرد: با دعای خیر مردم و تلاش‌های مسؤولان دستگاه‌های دست‌اندرکار و پرسنل فعال در پروژه در آینده بسیار نزدیک مردم شهرستان اسلامشهر شاهد تکمیل و افتتاح و بهره برداری از یک بیمارستان مدرن و جنرال خواهند بود.

همچنین مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت نیز با اشاره به اینکه مجری این پروژه پیش از این پیمانکار وزارت راه و شهرسازی بوده، افزود: این طرح بیمارستانی که به علل مختلفی دچار مشکل عقب ماندگی بود، پس از خلع ید از پیمانکار قبلی، از اوایل سال جاری تحویل مجری شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی زیر مجموعه وزارت بهداشت شد، قریب به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در این مدت با تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد پیشرفت ۶۳ درصدی در پروژه هستیم.

احمدی با تأکید بر اهمیت ضرورت بهره‌برداری سریع از این پروژه گفت: در حال حاضر از چند جبهه لوله کشی تأسیسات، نماسازی، کف سازی، کناف زنی، دیوارکشی و غیره پرسنل مشغول فعالیت هستند که با توجه به اعتبارات تخصیص یافته به پروژه، از پیشرفت نسبتاً قابل قبولی برخوردار است.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *