محمد حسین مقیمی

بنزین یورو ۴ در همه شهرستان‌های استان تهران توزیع می‌شود

استاندار تهران گفت: با توجه به فاصله کمی که شهرستان‌های استان با تهران دارند توزیع بنزین یورو۴ برای کاهش آلاینده‌های هوا ضرورت دارد.

استاندار تهران گفت: با توجه به فاصله کمی که شهرستان‌های استان با تهران دارند توزیع بنزین یورو۴ برای کاهش آلاینده‌های هوا ضرورت دارد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، محمدحسین مقیمی در دومین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوا که با حضور فرمانداران تهران و ری و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه در محل استانداری تهران برگزار شد با اشاره به ضرورت اجرای قوانین و آیین‌نامه‌های مربوط به کنترل و مقابله با آلودگی هوا اظهار داشت: در طرح جامع تهران توسعه فضای سبز پیش‌بینی شده که در همین راستا مقیاس دقیق سرانه فضای سبز مشخص شده است و دستگاه های اجرایی موکلفند با توجه به طرح جامع تهران به عدد سرانه فضای سبز دست یابند.

وی با تأکید بر اجرای طرح جامع افزود: هر یک از دستگاه‌های عضو این کارگروه در شهرستان‌های استان تهران موظفند اقدامات لازم را برای دستیابی منطقه به سرانه فضای سبز انجام دهند که این اقدامات باید با نظارت استانداری انجام شود.

استاندار تهران با تأکید بر شکل‌گیری کارگروهی به ریاست فرمانداران در هر شهرستان برای اجرای قوانین سرانه فضای سبز عنوان کرد: دبیر کارگروه شهردار شهر و مدیران منابع طبیعی، راه و شهرسازی، آبفا و رئیس شورای شهر شهرستان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان اعضای کارگروه هستند.

مقیمی تصریح کرد: در یک ماه آینده برنامه زمان‌بندی اجرای طرح فضای سبز از طریق کارگروه مشخص شده و ارائه ‌شود تا به سرعت مقدمات اجرایی آن فراهم شود.

وی پس از بررسی و تشریح مواد قانونی هوای پاک با اشاره به لزوم توزیع بنزین یورو۴ در همه شهرستان‌ها و مناطق استان تهران خاطرنشان کرد: با توجه به فاصله کمی که شهرستان‌های استان با تهران دارند اگر بنزین یورو۴ مورد استفاده قرار نگیرد مشکلات آلایندگی استمرار پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *