امام-جمعه-اسلامشهر

بعید است سه کشور اروپایی در موضوع برجام بتوانند بدون آمریکا تصمیم قطعی بگیرند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: سه کشور اروپایی درگذشته همراه و فرمان‌بر آمریکایی‌ها بودند بعید به نظر می‌رسد این سه کشور از او جدا شوند و بتوانند بدون آمریکا تصمیم قطعی برای خود در رابطه با برجام بگیرند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: سه کشور اروپایی درگذشته همراه و فرمان‌بر آمریکایی‌ها بودند بعید به نظر می‌رسد این سه کشور از او جدا شوند و بتوانند بدون آمریکا تصمیم قطعی برای خود در رابطه با برجام بگیرند

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه چهارم خردادماه با توصیه به تقوا به ویژگی‌های راه خدا به‌عنوان صراط مستقیم اشاره کرد و گفت: اساس همه ادیان الهی یک‌چیز است پیروی از راه خدا و عدم تبعیت از راه‌های غیر خدا. امروز راه‌های شیطانی فراوان است. چند صد سایت اعتقادات جوانان ما را هدف گرفته‌اند، کشورهای اروپایی و غربی نیز کسانی وجود دارند که دعوت به خود می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به آیه ۱۵۵ سوره مبارک انعام گفت: بر اساس این آیه قرآن کریم کتاب مبارک و بابرکتی است و خطاب به مؤمنان گفته می‌شود از این کتاب پیروی کنید و پرهیزکار باشید شاید مورد رحمت الهی قرار بگیرید نتیجه اینکه راه فلاح و رستگاری و نجات از گرفتاری‌های دنیوی و اخروی راه خداست در دنیا راه مجسم خداوند و مصداق عینی صراط مستقیم وجود مبارک پیامبر اکرم (ص) است خداوند در آیه ۵۲ شورا خطاب به پیامبر می‌فرمایند مسلماً تو درراه راست هستی. همچنین در آیه ۴۳ سوره زخرف خطاب به پیامبر عنوان می‌شود: آنچه بر تو وحی‌شده است محکم بگیر و به آن تمسک کن.

وی بابیان اینکه از روایات شیعه و سنی استفاده می‌شود علی (ع) و امامان معصوم مصداق عینی صراط مستقیم هستند افزود: امام صادق در حدیثی می‌فرمایند: صراط مستقیم علی بن ابی‌طالب است. امام باقر نیز می‌فرمایند صراط مستقیم ما هستیم. همچنین در زیارت جامعه کبیره عنوان‌شده است که ای امامان شما راه پایدار و محکم و راست خدا هستید. در ماه رمضان خود و فرزندان خود را از رفتن راه‌های انحرافی نگه‌داریم و آنان را بر رفتن به صراط مستقیم الهی دعوت کنیم و از گرفتار شدن در جهنم نجات دهیم.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به حدیثی در خصوص فضایل ماه مبارک رمضان گفت: امام حسن در حدیثی از پیامبر اکرم می‌فرمایند: ماه رمضان میان دو ماه شعبان و شوال قرارگرفته است این ماه، ماهی است که قرآن کریم در آن نازل‌شده است رمضان ماه خدا، ماه برکت، رحمت، توبه، انابه، استغفار، روزه، دعا، دوری از آتش جهنم و رسیدن به بهشت است. هر کس در ماه رمضان آمرزیده نشود تا ماه رمضان سال دیگر آمرزیده نمی‌شود. در روایات آمده است روزه را به‌گونه‌ای بگیرید که گویی ماه رمضان دیگری را نخواهید دید چه بسیار کسانی که سال گذشته روزه می‌گرفتند و امسال در قبر خوابیدند.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ گفت: خرمشهر بعد از ۵۷۸ روز اسارت در عملیات بیت‌المقدس آزاد شد و نتایجی داشت که ازجمله آن می‌توان به آزادسازی ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک میهن اسلامی، تعیین ۱۸۴ کیلومتر خط مرزی، گرفتن ۱۹ هزار اسیر و کشته شدن ۱۶ هزار بعثی و انهدام تعداد زیادی از ادوات جنگی دشمن اشاره کرد. فتح خرمشهر به تعبیر امام راحل یک افتخار ابدی بود. نیروهای مسلح ما در آن زمان ضعیف بودند اما باوجودآن شرایط توانستند خرمشهر را فتح کنند اما امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را می‌زنند و اگر دشمنی نظر کجی به میهن اسلامی داشته باشد مورد هدف قرار می‌گیرد.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شروط ادامه برجام با کشورهای اروپایی گفت: سه کشور اروپایی درگذشته همراه و فرمان‌بر آمریکایی‌ها بودند بعید به نظر می‌رسد این سه کشور از او جدا شوند و بتوانند بدون آمریکا تصمیم قطعی برای خود در رابطه با برجام بگیرند لذا رهبری فرمودند ما منتظر اروپا نمی‌نشینیم اگر تضمین دادند ادامه خواهیم داد اگر مأیوس شویم جوانان ما کار خود را از نو شروع خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *