مهدی چمران

بعد از قالیباف شهردار شدن سخت است/شورای چهارم تا ۲۶ مرداد ادامه دارد

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بعد از قالیباف شهردار شدن سخت است، گفت: شورای چهارم تا ۲۶ مرداد ادامه دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بعد از قالیباف شهردار شدن سخت است، گفت: شورای چهارم تا ۲۶ مرداد ادامه دارد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس، مهدی چمران در آخرین نشست خبری خود در چهارمین دوره شورای شهر تهران اظهارداشت: تا روز گذشته ۳۶۵ جلسه برگزار شده است و شاید چهار یا پنچ جلسه دیگر را داشته باشیم.

وی افزود: ۵۲۵ مصوبه عمومی در شورای شهر تهران داشتیم که ۱۱ عدد از آن دو فوریتی بوده و ۷۰ لایحه و طرح یک فوریتی داشتیم و بقیه به صورت عادی مورد بررسی قرار گرفته و ۸۸۳ نامگذاری در دوره چهارم انجام شده است.

چمران با اشاره به اینکه بعد از آقای قالیباف شهردار شهر تهران بودن واقعا دشوار است گفت: امیدواریم شورای شهر پنجم شهرداری توانمند و پرتلاش انتخاب کنند.

وی افزود: من بعد از شورا قصد دارم به فعالیت های دانشگاهی و فرهنگی بپردازم.

چمران بیان داشت: اولین دغدغه من در ورود به شورا این نبود که تهران پول ندارد بلکه نداشتن طرح جامع و تفصیلی دغدغه ام بود.

مهدی چمران در ادامه آخرین نشست خبری اش با خبرنگاران افزود:

سعی کردم در شورا خط و خطوط سیاسی را تا حدودی دنبال نکنم به طوری که حتی یک بار هم نام اصول گرایی و اصلاح طلبی را در شورا نبردم.

چمران در مورد تذکرات اعضا شورا و عدم رسیدگی و نافرجامی این تذکرات گفت: اعضا شورا در این دوره ۳۲۳ مورد تذکر داده اند. هیات رییسه تمامی تذکرات اعضا را به مراجع رسیدگی ارسال کرده و برای دریافت جواب هم اقدامات لازم را انجام داده است. در مورد سمن ها و شورایاری ها تذکر ات به شهرداری ارتباطی پیدا نمی کرد بلکه مسئله مرتبط به کمیسیون فرهنگی شورا بوده است که باید خود دوستان به مسائل رسیدگی می کردند که البته برخی مواقع موضوع را به صحن شورا می کشاندند.

چمران افزود: تثبیت مدیریت یکی از ارکان موفقیت شورای شهر بوده است همانگونه که در شهر های بزرگی مانند اصفهان و تبریز این امر صورت گرفت.بنابراین با تغییر مکرر شهردار نمی توان به موفقیت رسید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه گفته می شود تهران شهری سوخته است گفت: عبارت شهر سوخته یک جک است.

وی بیان داشت: تهران تحول چشمگیری در این چند سال به خود دیده است البته تحولات خوبی هم در شهر های دیگر رخ داده و من این را از برکات شورا می دانم.امروز هر گوشه تهران یک پروژه و برنامه در حال اجرا است.

چمران  اظهار داشت:ما باید شورای کل مدیریت های شهر باشیم نه تنها شورای شهرداری ولی قانون بر ما حدود تعیین کرده که شورای شهرداری باشیم.گرچه در قانون اساسی می گوید که سایر نهادها باید مکلف به اجرای تصمیمات شورا باشد.

وی افزود: همیشه می گفتیم شهردار عضو ۳۲ یا ۱۶ شورا باشد و تعامل با شورا داشته باشد و این تعامل بود.

وی یاد آور شد: شهرداری بیش از ۱۰۰ شرکت و سازمان داشت ما در شورای سوم اینها را به ۲۰ عدد رساندیم و یکی از افتخارات ما است.بسیاری از این شرکت ها حیات خلوت عده ای بودند.

چمران افزود:در شورای شهر چهارم ۳۲۳ تذکر داده شده که تنها یک مورد به سوال رسید آن زمان هم من رییس نبودم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *