بسیج خالصانه در همه عرصه‌های موردنیاز حضور پیداکرده است

فرماندار اسلامشهر گفت: بسیجی انسانی بسیار شجاع و فداکار است که خالصانه در همه عرصه‌های موردنیاز حضور پیداکرده است و اگر در جنگ تحمیلی بسیج حضور نداشت شاید شرایط امروز ما این نبود.

فرماندار اسلامشهر گفت: بسیجی انسانی بسیار شجاع و فداکار است که خالصانه در همه عرصه‌های موردنیاز حضور پیداکرده است و اگر در جنگ تحمیلی بسیج حضور نداشت شاید شرایط امروز ما این نبود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، امیر اله حقیقی در نشست مجمع عالی بسیج شهرستان اسلامشهر که پیش از ظهر امروز در سالن همایش فرمانداری برگزار شد با تبریک ایام دهه فجر به فرمایش امام خمینی (ره) که بسیج لشگر مخلص خداست اشاره کرد و گفت: همه توصیفات در این جمله خلاصه می‌شود ما امروز در حضور عزیزانی هستیم که اسم بسیج را یدک می‌کشند بسیجی انسانی بسیار شجاع و فداکار است که خالصانه در همه عرصه‌های موردنیاز حضور پیداکرده است و اگر در جنگ تحمیلی بسیج حضور نداشت شاید شرایط امروز ما این نبود.

وی با قدردانی از اقدامات بسیج در حوزه اقتصادی و فرهنگی گفت: ما خوشحال هستیم که این مجمع تشکیل‌شده است و کیفیتی بخشی به کارها یکی از اهداف و برنامه‌های این مجمع است. امیدوار هستیم که همه کمک کنند دولت شاید به‌تنهایی نتواند خیلی از مشکلات را حل کند باید همه کمک و همراهی کنند.

حقیقی با قدردانی از اقدامات اقتصادی و فرهنگی مجمع بسیج گفت: در اسلامشهری که با جمعیت ۷۰۰ هزارنفری دارای ۱۰۰ هزار دانش‌آموز است و ۴۰ هزار دانشجو در این شهر رفت‌وآمد می‌کند باید اقدامات مؤثرتر و مفیدتری صورت بگیرد. همه مشکلات در ارتباط با مسائل فرهنگی و اعتیاد دارای اهمیت است اقدامات خوبی نیز در شورای تأمین و کارگروه‌های زیرمجموعه فرمانداری در حال انجام است ولی دشمن نیز ساکت ننشسته است و به‌عناوین‌مختلف می‌خواهد در نوجوانان و جوانان ما تزلزل ایجاد کند همه باید در این راستا کمک کنند.

فرماندار اسلامشهر بابیان اینکه باید برای اشتغال و اوقات فراغت جمعیت دانش‌آموز و جوان شهرستان اقداماتی صورت بگیرد خاطرنشان کرد: اگر می‌گوییم جوان و نوجوان ما نباید در اماکن پرخطر حضور پیدا کند باید برای اوقات فراغت او برنامه‌ریزی شود و این را یک اداره و دو اداره نمی‌تواند بلکه خانواده‌ها نیز می‌توانند تأثیر بسزایی داشته باشند. اگر همراهی خانواده‌ها نباشد شاید کار سخت‌تر باشد.

وی با قدردانی از همکاری بسیج در ساخت منزل در منطقه محروم سیمون گفت: اگر اقدام بسیج و سپاه نبود این کار اتفاق نمی‌افتاد اراده‌ای که وجود داشت اراده بسیج بود که در کمتر از پنج ماه ۵۴ واحد مسکونی تحویل مردم این منطقه شد.

وی اقدامات جهادی بسیج را همانند دهه اول انقلاب دانست و گفت: در زمان جنگ و در جهاد سازندگی مسئول و غیرمسئول نداشت و همه وارد کار در مناطقِ محروم می‌شدند در حال حاضر ما می‌بینیم بسیجیان عزیز و این عزیزان در اقصی نقاط کشور و در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند و اقدامات خوبی انجام می‌دهند.

وی اعلام کرد: مجموعه دولت و ادارات شهرستان کمک و همراهی خواهیم کرد. در این چهار سال بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان توسط خیرین در بخش‌های مشارکت شد بنابراین خیرین نیز می‌توانند در بخش‌های مختلف همکاری کنند باید به تعامل و همفکری ایجاد شود تا از مشارکت خیرین و مردم در بخش‌های مختلف استفاده کرد.

پیش از سخنان فرماندار اسلامشهر مسئول کارگروه فرهنگی و کارگروه اقتصادی مجمع بسیج به ترتیب گزارشی از اقدامات مجمع درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد در نوجوانان و سازندگی در مناطق محروم اشاره کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *