نشست کمیته فرهنگی ورزشی ستاد ارتحال امام خمینی

بسیج امکانات اسلامشهر در جهت تبیین آرمان های امام خمینی (ره)

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر گفت: در راه تبیین اهداف ، آرمانها و اندیشه های بلند امام خمینی (ره) سازمانها و دستگاههای فعال در سطح شهرستان می توانند با یکدست کردن و بسیج امکانات و داشته هایشان نقش موثری را ایفا نمایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر گفت: در راه تبیین اهداف ، آرمانها و اندیشه های بلند  امام خمینی (ره) سازمانها و دستگاههای فعال در سطح شهرستان می توانند با یکدست کردن و بسیج امکانات و داشته هایشان نقش موثری را ایفا نمایند.

به گزارش اسلامشهرخبر، سید حسن حسینی در نشست کمیته فرهنگی ورزشی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) شهرستان با اعلام این مطلب افزود : هر چه از زمان ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی فاصله بیشتری می گیریم ضرورت پرداختن به ابعاد شخصیتی و همچنین تبیین اهداف ، آرمانها و اندیشه های بلند ایشان جدی تر می شود .

وی افزود : در راه نیل به این اهداف سازمانها و دستگاههای فعال در سطح شهرستان می توانند با یکدست کردن و بسیج امکانات و داشته هایشان نقش موثری را ایفا نمایند.

مسئول کمیته فرهنگی ورزشی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر با اشاره به همزمانی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) با ماه مبارک رمضان گفت : بایستی با توجه به شرایط پیش رو در زمینه فعالیت های فرهنگی نظیر: برگزاری مسابقات فرهنگی ، تهیه اقلام و بسته های فرهنگی ، برگزاری نشست های شناختی و معرفتی، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه سنین مختلف در اوقات بعد از افطار برنامه های ویژه ای را تدارک دید.

این گزارش حاکی است : اعضای کمیته فرهنگی ورزشی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) علاوه بر سیاه پوش نمودن محیط اداری و نصب بنرهای لازم ، نسبت به برگزاری مسابقه از وصیت نامه سیاسی – الهی حضرت امام (ره) ویژه کارکنان ، خانواده شهدا، هنرمندان و عموم مردم اقدام نمایند.

همچنین برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب ، برگزاری مسابقات نقاشی و قصه گویی، نشست کتابخوان، تهیه بسته های فرهنگی و توزیع میان زائران، اعزام مبلغ ، روحانی و مداح به مساجد و حسینیه ها ، برگزاری مراسم خوشنویسی از سخنان حضرت امام (ره) از دیگر اقدامات اداره های عضو این کمیته می باشد.

این گزارش در پایان می افزاید : برگزاری سمینارها و نشست های تخصصی در خصوص ابعاد شخصیتی حضرت امام با عنوان امام و جوانان و امام و دانشجویان ، انجام فعالیتها و مسابقات فرهنگی هنری ویژه اعضای کانون های مساجد در قالب مسابقات حفظ قرآن کریم، مسابقه فرهنگی صحیفه حضرت امام (ره) و اعزام خانواده معظم شهدا و اختصاص جایگاه ویژه به آنان در حرم امام (ره) از دیگر اقدامات در دست اجرای ایام بزرگداشت سالگرد ارتحال است.

منبع: روابط عمومی ارشاد اسلامشهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *