برگزاری ۸۰۰ ویژه برنامه بزرگداشت چهل سالگی انقلاب در اسلامشهر

علی اکبر جهانی نژاد گفت: به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی، بیش از ۸۰۰ برنامه در شهرستان اسلامشهر برگزار می‌شود.

به گزارش اسلامشهرخبر علی اکبر جهانی نژاد جانشین فرماندهی سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر صبح امروز، در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی بیش از ۸۰۰ برنامه در سطح پایگاه‌های بسیج مساجد و مدارس شهرستان اسلامشهر توسط نیروهای بسیج برگزار می‌شود.

جهانی نژاد با تاکید بر اهمیت و ضرورت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی بیان کرد: در شرایطی که دشمنان انقلاب در تلاش هستند، ضعف‌های کوچک نظام را بزرگ و موفقیت‌های بزرگ و دستاوردهای انقلاب را کوچک جلوه دهند و سعی در مایوس کردن مردم از انقلاب و نظام دارند، تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب می‌تواند پاسخ کوبنده یاوه‌گویی‌های بدخواهان نظام باشد.

وی افزود: انقلابی که با خون هزاران شهید و جانباز و ایثارگر به پیروزی و موفقیت دست یافته، علی‌رغم تمام توطئه‌ها و تحریم‌ها و فتنه‌گری‌های استکبار جهانی، سن چهل سالگی خود را پشت سر می‌گذارد و بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری، این انقلاب دوران جوانی را پشت سر گذاشته و به مرحله رشد و بلوغ رسیده، دیگر راه برگشت و شکست ندارد.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر سپاه ناحیه سیدالشهداء اسلامشهر با اشاره به اهداف برگزاری برنامه‌های بزرگداشت چهل سالگی انقلاب، تأکید کرد: با برگزاری ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب در تلاش هستیم، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را به نسل جدید بیان کنیم، ضمن اینکه باید به فرزندان این انقلاب آگاهی دهیم که نظام دیکتاتوری با نظام اسلامی و دینی چه تفاوتی دارند.

وی افزود: انقلاب اسلامی با شعار استقلال و آزادی شکل گرفته و با وحدت کلمه و پیروزی رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسیده است که امتداد این رشد و نمو اگر ادامه داشته باشد، پیروزی‌های زیادی نصیب ما خواهد شد.

جهانی نژاد تصریح کرد: نشانه‌های صدور انقلاب در اقصی نقاط جهان اتفاق افتاده و هر کجا که خیزشی برای آزادی خواهان اتفاق می‌افتد، سرمنشأ تفکرات امام خمینی(ره) را داشته و آن حضرت را الگوی خود قرار داده‌اند، در حالی که اگر این انقلاب مبتنی بر یک نظام دیکتاتوری و شاهنشاهی بود، هرگز از مرزهای این کشور خارج نمی‌شد.

این مقام مسوول با بیان اینکه هر نظامی که شکل می‌گیرد، ممکن است ضعف و اشکالاتی هم داشته باشد، تاکید کرد: با نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌بینیم چهل سالگی انقلاب سن پیری نبوده و زمان بلوغ انقلاب است که تاثیرات آن در عرصه‌های مختلف تاریخ نمایانگر خواهد شد.

وی گفت: اصل برنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که با نسخه دین می‌توان جامعه را مدیریت کرد؛ انقلابی که تفکراتش بر اساس رضای خدا و وعده‌های الهی باشد، قطعا پیروز شده و به موفقیت خواهد رسید و خداوند هم از این انقلاب‌ها پشتیبانی می‌نماید.

جهانی نژاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران الهام بخش انقلاب‌های دیگر شده، اذعان کرد: این انقلاب تاکنون توانسته جای خودش را در عرصه‌های بین المللی باز کند، در حالی که ما کشوری ضعیف بودیم، ولی در عصر حاضر جزو رتبه‌های برتر و قدرت اول در زمینه‌های مختلف نظامی، علمی ورزشی و پزشکی تبدیل شده است.

وی با تشریح ویژه برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر سالگی انقلاب، ادامه داد: برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب از ۹ دی ماه سال جاری آغاز و بالغ بر۳۶۰ عنوان برنامه در طی روزهای گذشته در اقصی نقاط شهرستان اسلامشهر، در زمینه‌های تبیین دستاوردهای انقلاب برگزار شده و قسمت دیگری از برنامه‌ها هم در طی روزهای دهه فجر به مرحله اجرا در خواهد آمد.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر، تاکید کرد: افتتاح یادمان شهدای گمنام قائمیه، بزرگداشت شهدای عملیات والفجر ۸ و آزادی فاوو، برگزاری ده‌ها مسابقه فرهنگی ورزشی، تجمع بزرگ فاطمیون، برگزاری همایش‌های بیداری اسلامی و دختران فاطمی، حضور ۴۰ گروه از حلقه‌های صالحین در مصلی نماز جمعه اسلامشهر، از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده این روزها است.

وی با اشاره به اقدامات تأثیرگذار گروه‌های جهادی در مناطق محروم اسلامشهر، تصریح کرد: حضور گروه‌های پزشکی و فرهنگی در مناطق روستایی محروم و شهرستان، تشکیل کارگاه‌های واحدهای تولیدی اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی، آغاز عملیات احداث ۵۰ واحد مسکونی برای ساکنین روستای محروم، از جمله برنامه‌هایی است که انجام می‌شود.

جهانی نژاد خاطرنشان کرد: سالگرد چهل سالگی انقلاب فرصتی به وجود آورده تا بخش‌هایی از دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی برای نسل‌های جوان این کشور بیان شود و از رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم ولایتمدار و قهرمان سرزمین که برای خارج شدن از زیر یوغ استکبار و ایادی رژیم ستم شاهی پهلوی به عنوان الگو و اسوه‌های صبر و ایثار یاد شود.

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *