برگزاری نشست های استانی و کشوری«کتاب خوان» در اسلامشهر

رییس اداره امور کتابخانه های اسلامشهر گفت: در ماه های آینده نشست های استانی و کشوری «کتابخوان» در شهرستان برگزار خواهد شد.

مجید جعفری در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: برگزاری نشست های کتابخوان از سیاست های نهاد کتابخانه های کشور است و در این مسیر ۲ نوع نشست اصلی و فرعی وجود دارد که نشست های کشوری به عنوان نشست های اصلی و نشست های استانی به عنوان نشست های فرعی به شمار می روند.

وی تصریح کرد: در همین راستا در پنجمین روز از مهرماه سال جاری نشستی استانی با حضور اهالی کتاب، نویسندگان و اصحاب رسانه در سالن همایش های فرمانداری شهرستان برگزار می شود.

جعفری در ادامه گفت: همچنین نشستی مشابه در سطح کشوری نیز در ۲۰ آبان ماه سال جاری یعنی مصادف با ایام هفته کتاب در شهرستان برگزار خواهد شد.

رییس اداره امور کتابخانه های اسلامشهر عنوان کرد: تا کنون نزدیک به ۱۰۰ نشست کتابخوان در سراسر کشور برگزار شده است و در هر یک از این نشست ها ۱۲ نفر حضور دارند و هر یک از این نفرات در فرصتی هفت دقیقه ای به بیان خلاصه ای از کتاب مورد نظرشان که پیش از این آن را مطالعه کرده اند می پردازند.

وی تصریح کرد: در برخی از این نشست ها انتخاب کتب آزاد است و نفرات شرکت کننده محدودیتی از نظر موضوعی در معرفی کتاب های مورد نظر خود ندارند اما در برخی از نشست ها همچون نشست پیش رو به دلیل مصادف بودن برگزاری نشست با هفته دفاع مقدس علاقه مندان به حضور در نشست باید یکی از ۷۰ کتاب معرفی شده در حوزه دفاع مقدس را انتخاب کنند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: در پایان هر نشست نیز از شرکت کنندگان تقدیر خواهد شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام در این طرح به سایت اداره امور کتابخانه های شهرستان به نشانی  ecpl.irمراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۶۱۲۳۸۸۴ تماس بگیرند.

رییس اداره کتابخانه های اسلامشهر

DSC_0017

DSC_0022

DSC_0027

DSC_0028

DSC_0030

تصاویر : فرشاد برادران

انتهای پیام/د

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *