برخی می گویند هم می توان انقلابی بود هم می توان با آمریکا همراه بود/ یا باید با حسین(ع) بود یا با یزید

مدیر موسسه فرهنگی راه فخرالائمه گفت: بعضی می گویند هم می شود با امام حسین باشید و هم با دشمنش؛ می گویند هم می توانید انقلابی باشید و هم می توانید با آمریکا همراه باشید؛ امام صادق در زیارت اربعین می فرماید کسی که با خط حسین است، هیچ وقت با خط یزید نیست. یا باید با حسین بود یا با یزید.

به گزارش اسلامشهرخبر، مشروح سخنرانی شب گذشته حجت الاسلام احمد پناهیان در هیات امین الزهرا(س) اسلامشهر به شرح زیر است.

زیارت سیاسی اربعین

در زیارت اربعین صحبتی که رایج بود، این بود که علاقه به امام حسین ما را برای اربعین کشانده است. بله، علاقه و عشق خیلی هم خوب است. ولی این عشق در عزیمت برای زیارت، باید ما را متوجه جایگاه امام حسین کند. شهادت امام حسین برای این بود که حاکمیت طاغوت از بین برود و زمینه حکومت اسلامی و حکومت امام حق فراهم شود. اصلا زیارت اربعین، یک زیارت صد درصد سیاسی است. امام صادق در زیارت اربعین نمی فرماید سلام بر حسینی که من عاشق او هستم یا آمده ام حوائجم را برآورده کنم. امام صادق(ع):جایگاه ولایتی امام حسین(ع) را بیشتر تکرار می کند.

اطاعت و جهاد برای خدا

کسانی امام حسین را کشتند که آخرتشان را به دنیا فروختند؛ کسانی که حسین را یاری نکردند از یزید و اصحابش اطاعت کردند. «وَ حَمَلَهَ الْأَوْزَارِ الْمُسْتَوْجِبِینَ لِلنَّار»، کسانی را پذیرفتند که مستحق جهنم بودند. این یعنی امت اسلامی هیچ وقت نباید زیر بار حکومت مستحقین جهنم بروند. الان در دنیا چه کسی مستحق جهنم است و جنایت می کند و می خواهد امور مسلمین را بدست بگیرد؟ آمریکا و اسرائیل و ترکیه و فرانسه چقدر به داعش کمک می کنند؟

امام حسین با حاکمان جهاد کرد و جنگید، اینقدر زجر و شکنجه کشید، اما از مبارزه دست برنداشت. صبر در مبارزه داشت. فلسفه زیارت اربعین چیزی جز زنده شدن جهاد صبر در مبارزه و مقاومت امام حسین نیست./ بعد آن کارشناس در تلویزیون می گوید، امام حسین کشته شد که ما گناه نکنیم. این چه ربطی به گناه نکردن شما دارد؟ در کلمات ائمه یک جا بیاورید که امام حسین گفته باشد، من کشته شدم تا کسی گناه نکند. بسیاری از کسانی که نرفتند امام حسین را یاری کنند، زندگی مؤمنانه ای داشتند./ اگر فقط آدمی معنوی باشی و مبارزه نکنی، طاعت خدا را انجام ندادی. چرا فقط طاعت خدا را در کارهایی که هیچ سختی ندارد می بینی؟

نمی شود هم با حسین بن علی بود هم با یزید

وقتی قیام امام زمان صورت بگیرد، هر که با شما (امام حسین) باشد، با شماست. هر که با شما باشد، هیچ وقت با دشمن شما نیست. انگار امام صادق این زیارت را امروز گفته اند. چون بعضی می گویند هم می شود با امام حسین باشید و هم با دشمنش. می گویند هم می توانید انقلابی باشید و هم می توانید با آمریکا همراه باشید. امام صادق در زیارت اربعین می فرماید کسی که با خط حسین است، هیچ وقت با خط یزید نیست. یا باید با حسین بود یا با یزید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *