امام-جمعه-اسلامشهر

برخورد با تبعیض و فساد خواسته مردم است

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: هم قوه قضاییه، هم قوه مجریه و هم قوه مقننه می‌توانند با فساد و بی‌عدالتی برخورد کنند برخورد با تبعیض و فساد و رشوه خواسته مردم است.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: هم قوه قضاییه، هم قوه مجریه و هم قوه مقننه می‌توانند با فساد و بی‌عدالتی برخورد کنند برخورد با تبعیض و فساد و رشوه خواسته مردم است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ بهمن با توصیه به تقوا گفت: خداوند در آیه پنج و شش سوره ابراهیم به انقلاب بزرگ حضرت موسی و یادآوری آن به‌عنوان یوم‌الله اشاره می‌کند و تأکید می‌کند که نعمت آزادی و استقلال را به یاد داشته باشند چراکه نجات از یک قوم ستمگر و آزادی و استقلال یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است.

وی ادامه داد: ملت ایران در سال ۵۷ نیز شعارهایی داشتند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بود آیه پنج و شش سوره ابراهیم شامل حال ملت ایران نیز می‌شود خداوند در سال ۵۷ ملت ایران از فرعون زمان یعنی آل پهلوی و آمریکا نجات داد علما و نخبگان در آن زمان در تبعید یا زندان بودند و یا بعد از مدتی به شهادت می‌رسیدند.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به اینکه انسان آزاد آفریده‌شده است گفت: امام علی (ع) در نامه ۱۰۱ نهج‌البلاغه خطاب به امام حسن می‌فرمایند که بنده دیگران نباشد چراکه خداوند انسان را آزاد آفریده است. کشورهایی که نام اسلام را یدک می‌کشند و خودشان را برده قدرت‌های استکباری قراردادند برده و عبد دیگران هستند و آزادی سیاسی ندارند و هر چه اربابشان گفت باید عمل کنند اما ملت شریف ایران با رهبری الهی امام در سال ۵۷ آزادی و استقلال را بدست آورد و به دیگران نیز گفت که عبد و بنده آمریکا و شرق و غرب نباشند.

وی با تأکید بر اینکه باید استقلال و آزادی بدست آمده را حفظ کرد گفت: حفظ و نگه‌داری از آزادی و استقلال نیاز به مقاومت و ایستادگی دارد دهه فجر یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران است امسال سی و نهمین دهه فجر انقلاب اسلامی داریم که نیاز به ایستادگی و مقاومت همگان در برابر بیگانگان دارد مستکبران در حال تلاش برای نفوذ و اثرگذاری از طریق فضای مجازی و ماهواره‌ها هستند که به استقلال و آزادی ما لطمه وارد کنند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به آیه ۹۰ سوره نحل که به‌عنوان منشور جهانی اسلام شناخته می‌شود گفت: در همه ادیان الهی مضمون این آیه وجود دارد. در این آیه خداوند به عدالت، احسان و نیکی و بخشش به خویشاوندان امر می‌کند و از کارهای زشت و ناپسند و تجاوز به حقوق مردم نهی می‌کند مفسران می‌گویند تمام خوبی‌ها در عدل و احساس و بخشش به خویشان جمع است هم دولتمردان و مسئولین باید این آیه را سرلوحه عمل خود قرار دهند و هم مردم در ارتباط با یکدیگر این آیه را رعایت کنند.

وی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبری در دیدار با افسران نیروی هوایی مبنی بر شکایت مردم از فساد و بی‌عدالتی گفت: هم قوه قضاییه، هم قوه مجریه و هم قوه مقننه می‌توانند با فساد و بی‌عدالتی برخورد کنند برخورد با تبعیض و فساد و رشوه خواسته مردم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *