جگرکی

برخورد اداره دامپزشکی با «جگرکی»های دوره گرد اسلامشهری

رئیس اداره دامپزشکی اسلامشهر از برخورد قاطع این اداره با جگرکی‌های دوره‌گرد این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره دامپزشکی اسلامشهر از برخورد قاطع این اداره با جگرکی‌های دوره‌گرد این شهرستان خبر داد.

به گزارش اسلامشهرخبر دکترمحمدجعفرپور گفت: فعالیت این افراد بدون نظارت اداره دامپزشکی و بدون رعایت موارد بهداشتی انجام می‌شود و قطعا خطری و تهدیدی برای سلامتی شهروندان می باشد و باعث شیوع بیماری‌های مشترک میان انسان و دام می شود.
وی با بیان این که جگرکی های سیار و دوره‌گرد و دست فروشان مواد غذایی از جمله تهدیدات سلامتی شهروندان محسوب می شوند، افزود: این افراد معمولا پس از غروب آفتاب و تا نیمه های شب به دور از چشم ماموران بهداشتی دامپزشکی و سایر دستگاه های ذیربط بصورت دوره گرد اقدام به عرضه اغذیه مختلف از جمله جگر و سایر فرآورده های خام دامی می‌کنند که با موازین بهداشتی سنخیتی ندارد.
رئیس دامپزشکی شهرستان اسلامشهر ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهی نیروی انتظامی، شبکه بهداشت درمان و سایر دستگاه ها در فرآیند شناسایی این افراد و برخوردسریع و جمع آوری آنها گفت: اداره دامپزشکی شهرستان اسلامشهر آمادگی جهت اجرای گشت های مشترک بهداشتی داشته که این امید می‌رود با یک چنین بازدید هایی عرضه فرآورده های خام دامی و سایراغذیه غیر مجاز و غیر بهداشتی بر چیده شود.
شهرستان اسلامشهر در جنوب‌غربی استان تهران میان پایتخت و شهرستان بهارستان قرار گرفته و جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده‌است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *