علی قلی پور

برخود وظیفه شرعی بدانیم و کالای ایرانی مصرف کنیم

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: اگر کالای ایرانی وارد خانه شود خانه بابرکت می‌شود کالایی که کفر درست کرده برکت از خانه را می‌برد. برخود وظیفه شرعی، عقلی، عرفی بدانیم و کالای ایرانی مصرف کنیم.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر گفت: اگر کالای ایرانی وارد خانه شود خانه بابرکت می‌شود کالایی که کفر درست کرده برکت از خانه را می‌برد. برخود وظیفه شرعی، عقلی، عرفی بدانیم و کالای ایرانی مصرف کنیم.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی قلی پور در خطبه‌های نماز جمعه ۲۴ فروردین‌ماه با توصیه به تقوا گفت: پیامبر در ابتدای دعوت خود دستورالعمل‌هایی را برای دعوت به خدا مطرح کرد اول اینکه لا اله الله بگویید چراکه آنچه در عالم هستی مؤثر است فقط اراده خداوند است دوم اینکه به پدر و مادرتان بدی نکنید بزرگترین نعمت بعد از خداوند متعال وجود پدر و مادر است خداوند در کنار اطاعت از خود به اطاعت از پدر و مادر توصیه کرده است.

وی ادامه داد: سومین دستورالعمل این است که فرزندان خود را به خاطر فقر نکشید خدا می‌گوید ما هستیم که روزی او را می‌رسانیم چهارم اینکه به فحشا نزدیک نشوید، با ظاهر و باطن و قلب خودتان به گناهان نزدیک نشوید پنج اینکه آدم نکشید چراکه خداوند این کار را حرام کرده است مگر به‌حق. حق هم گفته‌شده در اینجا قصاص، زنای محسنه و کفر بعد از ایمان است. ششمین دستورالعمل این است که به مال یتیم نزدیک نشوید چراکه یتیم نه می‌تواند از خود و نه از مال خود دفاع کند و جز خداوند کسی را ندارد.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر اضافه کرد هفتمین دستورالعمل این است که در خریدوفروش عدالت را در نظر بگیرید و پیمان‌ها و ترازوهایتان عادلانه باشد و کسی در خریدوفروش با شما آسیب نبیند وقتی صحبت می‌کنید عدالت را در نظر بگیرید ولو اینکه طرف شما فامیل، هم‌حزبی یا خانواده شما باشد ایشان می‌فرمایند که این‌ها صراط مستقیم است و به راه‌های دیگر نروید که دچار تفرقه می‌شوید.

وی با اشاره به عید مبعث به‌عنوان بزرگترین حادثه تاریخ بشریت گفت: خداوند یک انسان را که از خودمان به ما مهربان‌تر و اولی بود ولی کرد تا ما را به زندگی سالم راهنمایی کند و مردم را اصلاح و فساد را ریشه‌کن و آنان را باخدا آشنا کند پیامبری که مشکلات مردم برای او سخت بود و برای هدایت مردم حریص بود.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر تأکید کرد: مردم گاهی در ایمان سستی می‌کردند و پیامبر این را می‌دید و تأسفی می‌خورد که قرآن می‌گوید این تأسف در حال آسیب رساندن به پیامبر بود ایشان ۲۳ سال بعد از بعثت زحمت کشیدند و شب و روز نداشتند و هیچ توقعی نداشتند مگر محبت به اهل‌بیتشان که آن‌هم مایه سعادت مردم است.

وی اعلام کرد: خداوند به برکت اخلاص و ایثار پیامبر آیین و دین او را یاری کرد و قول داده این برنامه در تمام جهان غلبه پیدا کند و این نور هرگز خاموش نشود. خداوند حافظ و نگهبان این دین است بعد از پیامبر، اولیای الهی و انسان‌های آزاده این پرچم را بدست گرفتند تا به ما برسد امروز وظیفه ما حمایت از دین و نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام قلی پور با اشاره به سالروز وفات حضرت ابوطالب و فضائل ایشان گفت: ایشان ۴۲ سال از پیامبر حمایت کردند خداوند در دنیا و آخرت به او امتیاز داد یکی از امتیازات دنیوی ایشان این است که ۱۲ امام را از ذریه او قرارداد در آخرت نیز روایت است اگر ابوطالب تمام اهل زمین را شفاعت کند خداوند شفاعت او را می‌پذیرد. پیامبر سال رحلت ایشان را سال غم نامیدند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز ارتش و نیروی زمینی گفت: ارتش یکی از نیروهایی است که از اوایل انقلاب به مرم پیوستند امام نیز یکی از روزها را به نام ارتش نام‌گذاری کردند تا نشانه سربلندی این عزیزان باشد. دشمن می‌خواست ارتش منحل شود و همیشه در حال توطئه است همان‌طور که در صدر اسلام توطئه داشتند و ۸۰ جنگ را به پیامبر تحمیل کردند همان‌طوری که پیامبر موفق شدند انشاالله این نظام هم هرروز موفق‌تر می‌شود.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: از کالای خودمان باید حمایت کنیم اگر کالای ایرانی وارد خانه شود خانه بابرکت می‌شود کالایی که کفر درست کرده برکت از خانه را می‌برد. برخود وظیفه شرعی، عقلی، عرفی بدانیم و کالای ایرانی مصرف کنیم. همه عزیزان تولیدکننده سعی کنند کالای باکیفیت تولید کنند. کار را درست و محکم انجام دهید هم سازندگان تلاش کنند کالای باکیفیت بسازند مسلمان نباید خیانت کند چراکه خداوند خائنین را دوست ندارد.

وی با اشاره به نوسانات بازار ارز گفت: مردم و صرافان و دست‌اندرکاران دولت را برای تنظیم بازار ارز یاری کند افرادی که ارز می‌فروشند به درآمد کم بسنده کنند و بازاری درست نکنند که امروز ارز ۵ هزار تومان و فردا ۶ هزار تومان باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *