نصرالله پژمانفر

“برجام” چیزی بود که “سایه جنگ” را بر کشور انداخت/”روحانی” باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز آقای روحانی نباید بنشید حرف بزند و نظریه پردازی کند باید به عملکرد خودش پاسخ دهد، باید پاسخ دهند که در عرصه اقتصادی چکار کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز آقای روحانی نباید بنشید حرف بزند  و  نظریه پردازی کند باید به عملکرد خودش پاسخ دهد،  باید پاسخ دهند که در عرصه اقتصادی چکار کردند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در مراسم افتتاح ستاد حجت الاسلام رئیسی در اسلامشهر گفت: این جمله امام (ره) یک جمله راهبری بود که فرمودند “ما مسئله جنگ را در میدان جنگ حل می کنیم نه پشت میز مذاکرات.” وقتی دشمن ایستاده چنگ به صورت ما می اندازد پشت میز مذاکرات که چیزی نمی توانیم بدست آوریم.

اصل برجام یک موضوع فرهنگی هست

وی ادامه داد: عده ای در این چهار سال این طور القا کردند که ما با قدم زدن و دست دادن و عکس یادگاری گرفتن با دشمن می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم این گفته تزلزلی در ذهن بخشی از جامعه ما ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: وقتی سند برجام به مجلس آمد یک کمیسیون تشکیل شد که شامل سه کمیته  امنیتی ، نظامی و اقتصادی بود ما در آن زمان گفتیم اصل برجام یک موضوع فرهنگی هست برجام یگ گفتمان است.

حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر تصریح کرد: اینکه آقای روحانی می گوید زندگی مردم، ازدواج جوانان ، آب خوردن و همه چیز  به برجام گره خورده است مدلی است که  به آن اعتقاد دارند که ما اگر بخواهیم هر چیزی بدست آوریم باید سر سفره آمریکا بنشینیم  و زانو بزنیم. بحث ،بحث گفتمان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو گفتمان مذاکره و گفتمان انقلاب در مقابل یکدیگر هستند افزود: امروز ما باید تلاش کنیم این دو گفتمان را  نشان بدهیم  و بگوییم راه نجات کشور کجاست؟

وی خاطر نشان کرد: آن چیزی که سایه جنگ  را بر کشور آورد برجام بود نمونه آن لیبی است لیبی با ادبیات گفتگو و مذاکره وارد شد و فعالیت های نظامی و هسته ای خود را تعطیل کرد و  لیبی از بین رفت.

چاره مشکلات کشور جوانان اند نه مذاکره با آمریکا

حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر با اشاره به اینکه  ادبیات برجام سایه جنگ بر کشور انداخته است نه ادبیات گفتمات انقلاب افزود: در روزهای اول جنگ تحمیلی اسلحه نبود  و جوانان ما با حداقل امکانات می جنگیدند آن روز با دست خالی جوانان ما توانستند از کشور دفاع کنند  امروز ما شکر خدا کشوری مقتدر هستیم.

وی با انتقاد از اینکه عده ای در فضایی حرکت می کنند که می خواهند در مقام پاسخگویی نباشند. یادآور شد: امروز آقای روحانی نباید بنشید حرف بزند  و  نظریه پردازی کند باید به عملکرد خودش پاسخ دهد،  باید پاسخ دهند که در عرصه اقتصادی چکار کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حق مردم ماست که پاسخ رفتارشان را در عرصه های فرهنگی مسائل اقتصادی در عرصه های بین المللی که ادعا کردند که عزت را به پاسپورت ایرانی می خواهند بدهند . نه اینکه بیایند فرار از پاسخ داشته باشند.

سخنران این مراسم تاکید کرد: ما امروز باید نشان دهیم این موضوع  تنها بحث انتخابات نیست یک جریانی است که همه در کنار همدیگر ایستادیم تا یک نه جدی به یک گفتمان انحرانی بگوییم.

وی خاطر نشان کرد: چه کسی گفته که ما چاره ای جز مذاکره با آمریکا نداریم چاره ما جوانان ما هستند همین جوانانی که دولت امروز به عنوان تهدید به آنان نگاه می کند این جوانان برای ما فرصت هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *