عبدالمجید شیخی

برجام پیامد مثبتی برای کشور نداشته است

استاد دانشگاه تهران گفت: برجام پیامد مثبتی برای کشور به همراه نداشته است و آمریکا تغییری در مواضع خود نخواهد داد.

استاد دانشگاه تهران گفت: برجام پیامد مثبتی برای کشور به همراه نداشته است و آمریکا تغییری در مواضع خود نخواهد داد.

بهخ گزارش اسلامشهرخبر، عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران در ارزیابی عملکرد دولت اظهار کرد: دولت کلی تدارک دیده بود تا برجام اجرا شود و راهبرد دولت یازدهم بر اساس برجام چیده شده بود.

وی ادامه داد: دولت هیچ برنامه دیگری نداشته و امروز برجام نه‌تنها به سر نقطه صفر برگشته، بلکه دارای عملکرد منفی هم شده است.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه دولت همه تخم‌مرغ‌هایش را در سبد برجام گذاشته بود، تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری برای دولت اثبات شد؛ ولی برخی صداقت ندارند که اعتراف کنند حرف‌های مقام معظم رهبری را زمین گذاشته‌اند و به این بیانات گوش ندادند و خسارت بزرگی بر کشور وارد کردند.

شیخی با تأکید بر اینکه در چهار سال به خاطر این نوع رفتار دولت در یک نقطه توقف داشته‌ایم، اضافه کرد: دولتی‌ها هر چه رشته بودند، را آمریکایی‌ها در جریان این توافق به خاطر عدم دشمن‌شناسی و بی‌توجهی به تأکیدات مقام معظم رهبری مسؤولان خود ما پنبه کردند.

وی با اشاره به اینکه برجام سرانجام نخواهد داشت و جواب نمی‌دهد، افزود: دشمن، دشمن است و آمریکا تغییری در مواضع خود نخواهد داد.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است، تصریح کرد: آمریکا بالاخره سرش به سنگ می‌خورد و هر کس با آمریکا سازش کند، رو به جهنم دنیایی و اخروی می‌رود و هیچ نتیجه‌ای نمی‌بیند.

شیخی با تأکید بر اینکه هدف از برجام برداشتن تحریم‌ها بود، اضافه کرد: تحریم‌ها امروز دو برابر شده است و اصلی‌ترین تحریم‌ها ممنوعیت مبادلات پولی و بانکی بود و این وضع الآن بدتر شده است و امکان این نوع ارتباط وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه این رفتارها نتیجه برجام است، اظهار کرد: برجام هیچ پیامد مثبتی برای کشور به همراه نداشته و نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *