بدهی آمریکا

بدهی‌های آمریکا به رکورد ۲۰ تریلیون دلار نزدیک شد

میزان کل بدهی های آمریکا در حال نزدیک شدن به رقم ۲۰ تریلیون دلار است که تقریبا ۱۰ درصد کل بدهی جهانی را شامل می شود.

میزان کل بدهی های آمریکا در حال نزدیک شدن به رقم ۲۰ تریلیون دلار است که تقریبا ۱۰ درصد کل بدهی جهانی را شامل می شود.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک نیوز، بر اساس گزارشی که انستیتوی مالیه بین المللی منتشر کرده، میزان بدهی کشورهای جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به ۲۱۷ تریلیون دلار رسیده که این رقم ۳۲۷ درصد کل تولید ناخالص داخلی سالانه کشورهای جهان است.

گفته می شود این افزایش میزان بدهی ها ناشی از اقتصادهای نوظهور است که موجب شده میزان استقراض ها از ۳ تریلیون دلار به ۶۵ تریلیون دلار برسد. این رقم معادل ۲۱۸ درصد از مجموع تولید اقتصادهای نوظهور جهان است که ۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.

در گزارش انستیتوی مالیه بین المللی آمده است: «رشد میزان بدهی جهانی در طی چند سال گذشته به ویژه در اقتصادهای بالغ جهان کند شده بود، اما با افزایش میزان استقراض اقتصادهای نوظهور میزان بدهی جهانی اکنون در اوایل سال ۲۰۱۷ به رقم بی سابقه ۲۱۷ میلیارد دلار رسیده که بیش از ۳۲۷ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی است.»

گزارش مالیه بین المللی همچنین حاکی است، چین با ۲ تریلیون دلار بیشترین نقش را در این افزایش بی سابقه میزان بدهی جهانی داشته به نحوی که صندوق بین المللی پول در ماه گذشته میلادی از پکن خواسته تا با روند رو به افزایش بدهی ها مقابله کند. برخی برآوردها نشان می دهد میزان بدهی های چین به ۲۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی اش می رسد.

اقتصادهای پیشرفته جهان سطح بدهی های خود را در طی سال گذشته ۲ تریلیون دلار کاهش داه اند. اما میزان بدهی های آمریکا در حال نزدیک شدن به رقم ۲۰ تریلیون دلار است که تقریبا ۱۰ درصد کل بدهی جهانی را شامل می شود.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *