بحرین میزبان کنفرانس امنیت دریایی با همکاری آمریکا

بحرین اعلام کرد، آماده است تا میزبان یک نشست بین‌المللی درباره امنیت دریایی باشد.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد، این نشست با همکاری آمریکا و لهستان با مشارکت بیش از ۶۰ کشور در راستای یکی از نتایج کنفرانس بین‌المللی “حمایت از امنیت و صلح خاورمیانه” برگزار خواهد شد؛ کنفرانسی که ماه فوریه در شهر ورشو برگزار شد.

در این بیانیه آمده است: “این اقدام در راستای نقش بحرین برای کمک به تقویت امنیت و ثبات منطقه و خطراتی است که خاورمیانه را تهدید می‌کند. همچنین در راستای سیاست منامه مبنی بر ضرورت تقویت همکاری بین‌المللی جهت مقابله با همه مشکلات و بحران‌هایی است که امنیت و صلح بین‌المللی را تهدید می‌کند”.

وزارت خارجه بحرین در این بیانیه اظهار کرد، نشست مذکور فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه‌ها میان تعدادی از کشورهای جهان است تا به راه‌هایی برای تضمین آزادی کشتی‌رانی در این منطقه استراتژیک دست یافته شود.

پیش از این برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته بود، نشست ویژه درباره “بررسی امنیت دریایی در خلیج فارس” طی فصل پاییز برگزار خواهد شد. وی افزود: در این نشست ۶۵ کشوری که در نشست ورشو حضور داشتند، دعوت خواهند شد.

هوک ادامه داد: آمریکا به دنبال مشارکت بیشتر کشورهای خاورمیانه در طرح واشنگتن برای “تامین امنیت کشتی‌رانی در خلیج فارس است”.

وی گفت: جزئیات استراتژی آمریکا برای حفاظت از خطوط حمل و نقل در کنفرانس مشترک با وزارت دفاع این کشور طی روزهای آتی مشخص و از دیگر کشورها برای حمایت از این استراتژی دعوت خواهد شد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *