محمد اسماعیلی دهقی

با حیثیت نظام بازی نکنیم

اگر بپذیریم که حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل هزاران شهید ، مفقود الاثر، جانباز و ثمره فداکاری یک ملت در مبارزه بی امان با طاغوت است بنابر این نباید اجازه دهیم که این آبرو و حیثیت بازیچه دست عده ای خاص و دست مایه ای برای تصویه حساب های سیاسی شود.

اگر بپذیریم که حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل هزاران شهید ، مفقود الاثر، جانباز و ثمره فداکاری یک ملت در مبارزه بی امان با طاغوت است بنابر این نباید اجازه دهیم که این آبرو و حیثیت بازیچه دست عده ای خاص و دست مایه ای برای تصویه حساب های سیاسی شود.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم متن یادداشت محمد اسماعیلی دهقی کارشناس مسائل سیاسی با عنوان “با حیثیت نظام بازی نکنیم” به شرح ذیل می باشد:
اگر بپذیریم که حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل هزاران شهید ، مفقود الاثر ، جانباز و ثمره فداکاری یک ملت در مبارزه بی امان با طاغوت است بنابر این نباید اجازه دهیم که این آبرو و حیثیت بازیچه دست عده ای خاص و دست مایه ای برای تصویه حساب های سیاسی شود .

امروزه فضای مجازی با زیر و رو کردن تمام نظریه های علوم ارتباطات و به چاالش کشیدن تمام عیارنظام ارتباطات سنتی این امکان را فراهم کرده است که هر فردی به آسانی بتواند از هر کجای دنیا صدای خود را به همه مردم در اقصی نقاط کشورها برساند و نظرات خود را در خصوص موضوعات مختلف بیان نماید .

این تحول عظیم بشری سازوکار ارتباطات و تعاملات سیاسی را نیز دچار تحول بنیادین کرده است وباعث شده است رهبران و شخصیت های سیاسی نیز از گوشه و کنار جهان به آسانی با یکدیگر مواجهه سیاسی داشته باشند چه رسد به  شخصیت هایی که در داخل یک کشور و در چارچوب مرزهای جغرافیایی مشخصی زندگی می‌کنند .

در گذشته و در زمان نبود فضای مجازی رتق و فتق امورو سامان بخشی به پاره حقیقت گویی سیاست مداران کار زیاد سختی نبود چرا که مدت زمان طولانی بین تولید پیام و انتشار ان وجود داشت و در این فاصله که لازم بود پیام بدست  مخاطب برسد این امکان وجود داشت که با رایزنی و مذاکره بحران های سیاسی و درگیری بین افراد را مدیریت کرد .

بارها و بارها اتفاق می افتاد که پیامی از سوی یک شخصیت سیاسی صادر می‌شد ولی در نیمه راه و پس از بررسی های مصلحت اندیشانه این پیام در وسط راه متوقف و یا در صورت نیاز تغییر می‌کرد و این در حالی است که هم اکنون تنها چند ثانیه بعد از تولید و تهیه یک پیام  مطلب مورد نظر در شبکه توزیع و انتشار قرار می‌گرد و عملا امکان کنترل و مدیریت آن به هیچ عنوان حتی برای منبع صادر کننده پیام نیز ممکن نخواهد بود .

بنابر این بدلیل این که الگوریتم ارتباطات دچار تغییر شده است به ناچار قواعد بازی و ارتباطات سیاسی میان شخصیت ها نیز نیازمند به تغییر و بازنگری است .

نباید به گونه ای رفتار شود که حیثیت و آبروی کشور فدای بی خردی و نا آشنایی سیاست مداران با منطق جدید حاکم بر ارتباطات و بی اطلاعی از نظام حاکم بر فضای مجازی شود .

هر فردی که در نظام جمهوری اسلامی دارای مسئولیت و پست حساس است و یا در زمره شخصیت های سیاسی محسوب می‌شود باید اصول و منطق حاکم بر فضای مجازی را به خوبی بشناسد و بداند بیان هر مطلبی و انجام هر عملی تا چه اندازه می‌تواند بازتاب گسترده و خسارت های غیر قابل جبرانی داشته باشد .

متاسفانه همین ضعف دانش نسبت به فضای مجازی باعث شده است دشمنان این کشور که تا دیروز باید با ذره بین می‌گشتند تا بهانه ای برای عیب جویی و دشمنی پیدا کنند امروز با تعدد و کثرت سوژه مواجه شوند و برای استفاده از سوژه ها نیازمند برنامه ریزی و تعدد کانال های ارتباطی شده اند .

در پایان به زبان ساده تر  تاکید می‌کنیم در شرایطی هستیم که همه مسئولین و شخصیت ها به شدت باید مراقب رفتار و گفتار خود باشند و بیش از این سوژه  برای دشمنان تولید نکنند و اجازه ندهند آبروی نظام به حراج گذاشته شود .
http://aliesmaili.ir
@esmaili823

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *