امیرآبادی

بانک مرکزی در برخورد با بانک‌های خصوصی متخلف کوتاهی می‌کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی در برخورد با بانک‌های خصوصی متخلف کوتاهی می‌کند، این بانک‌ها با دادن سودهای بالا به دنبال جذب سرمایه‌های مردم هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی در برخورد با بانک‌های خصوصی متخلف کوتاهی می‌کند، این بانک‌ها با دادن سودهای بالا به دنبال جذب سرمایه‌های مردم هستند.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از فارس احمد امیرآبادی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به کوتاهی بانک مرکزی در برخورد با بانک‌های خصوصی متخلف اظهار کرد: مدیران این بانک در برخورد با بانک‌های خصوصی متخلف کوتاهی می‌کنند، مدیران بانک مرکزی در گذشته خودشان جزو موسسان بانک‌های خصوصی بودند.

وی با بیان اینکه مردم باید کمتر با بانک‌های خصوصی همکاری داشته باشند، ادامه داد: بانک‌های خصوصی در استان قم هیچ همکاری با دستگاه‌های اجرایی ندارند و این بانک‌ها تنها منابع را از مردم جذب کرده و منابع مالی را از استان خارج می‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی اگر با بانک‌های خصوصی متخلف برخورد کند، این بانک‌ها دست از انجام تخلفات برمی‌دارند، بانک‌های خصوصی متخلف با دادن سودهای بالا به دنبال جذب سرمایه‌های مردم هستند.

امیرآبادی با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان استان قم اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید پیش از هرگونه شکایتی از تولیدکنندگان این مساله را در استانداری حل کنند، نه اینکه با شکایت‌های کیفری از تولیدکنندگان، سرمایه گذاران را از استان قم فراری دهند.

وی ادامه داد: مجلس از بحث شفاف‌سازی مالیاتی حمایت می‌کند، از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم درخواست می‌کنم افرادی که مالیات پرداخت نمی‌کنند را به اداره امور مالیاتی استان معرفی کند، همچنین افراد خوش‌حساب نباید توسط اداره امور مالیاتی جریمه شوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس تلاش خواهم کرد که در بودجه سال آینده مالیات تعیین‌شده برای استان قم افزایش پیدا نکند چرا که تولیدکنندگان و اصناف توان پرداخت مالیات‌های سنگین را ندارند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: کاهش سود بانکی اقدام بسیار خوبی بود که دولت انجام داد، اما ما دل خونی از بانک‌های خصوصی داریم و این بانک‌ها به هیچ صراطی مستقیم نمی‌شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *