بانوان هنرمند اسلامشهر به کمک بانوان نیازمند می‌روند

۴۰ تن از بانوان هنرمند انجمن خوشنویسان اسلامشهر با اختصاص نیمی از هزینه فروش آثار خود در نمایشگاهی با عنوان ” مشق مهربانی”  قصد دارد در کمک به بانوان نیازمند شهرستان سهمی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، سید جلیل قاسمی رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر با اشاره به برگزاری نمایشگاه گروهی  ” مشق مهربانی”  گفت: ۴۰ تن از بانوان هنرمند انجمن خوشنویسان اسلامشهر در رده سنی ۱۴ تا ۵۰ سال  ۸۰ اثر  خود را در گرایش‌های خوش‌نویسی، نقاشی‌خط ، تذهیب و نگارگری به معرض دید عموم می‌گذارند.

وی بابیان اینکه این نمایشگاه هفتم تا ۱۵ اسفندماه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان به این رشته هنری است گفت: ازجمله اهداف این نمایشگاه معرفی چهره‌های هنری در بخش بانوان شهرستان، معرفی آثار فاخر، اشتراک‌گذاری تجارب و انتقال آموزش‌ها در طول دوره هنرجویی، گرامیداشت مقام شامخ مادر است.

رئیس انجمن خوشنویسان اسلامشهر ادامه داد:  یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه حمایت از مادران نیازمند و بی‌سرپرست و آسیب‌دیده از طریق فروش آثار است. پس از بحث و بررسی تصمیم گرفته شد که آثار به فروش گذاشته شود و با کارشناسی انجام‌شده مشخص شد قیمت تمام‌شده آثار بیش از توان خرید عموم مردم است لذا تصمیم گرفته شد هنرمندان آثار را باقیمت تمام‌شده آن  و حتی برخی دیگر از هنرمندان باروحیه ایثار خود آثار خود را پایین‌تر از قیمت تمام‌شده به فروش برسانند تا بتوانند در این طرح شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است نیمی از مبلغ فروش آثار صرف هزینه‌های برگزاری نمایشگاه و مابقی آن به بانوان بی‌سرپرست و نیازمند اختصاص پیدا کند.

قاسمی با اشاره به ارزش مادی آثار راه‌یافته به نمایشگاه گفت: قیمت آثار راه‌یافته به این نمایشگاه از ۲۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود که نازل‌ترین قیمت برای یک اثر هنری است بیشترین قیمت آثار موجود در نمایشگاه نیز ۴ میلیون تومان است  اثری نیز وجود دارد که ۴ میلیون تومان ارزش دارد ولی خالق آن قیمت یک‌میلیون تومان را تعیین کرده است تا بتواند در این طرح شرکت کند و در کمک به بانوان نیازمند سهمی داشته باشد

این هنرمند با اشاره به سازوکار جمع‌آوری مبالغ و اهدای آن به بانوان نیازمند گفت: قرار است پس از پایان نمایشگاه مراسم اختتامیه‌ای برگزار شود تا ضمن تجلیل از هنرمندان، مبالغ نیز جمع‌آوری و بدست بانوان نیازمند برسد.

قابل‌ذکر است نمایشگاه ” مشق مهربانی”  از هفتم تا ۱۵ اسفندماه در آدرس این انجمن واقع در اسلامشهر، خیابان آیت‌الله کاشانی ، خیابان ابوذر،  کتابخانه استاد مطهری دایر است و علاقه‌مندان به این رشته هنری برای بازدید یا خرید این آثار می‌تواند بین ساعات ۱۰ تا ۱۹ به دفتر این انجمن مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۵۶۱۴۵۰۴۴ تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *