مرسلپور مدیریت بحران

بارش برف اسلامشهر را زمین گیر می کند/کمبود امکانات مدیریت بحران

 فرماندار اسلامشهر با بیان این که در عمل هیچ امکان مدیریت بحران در شهرستان نزدیک به یک میلیون نفری اسلامشهر وجود ندارد، گفت: بارش یک برف اسلامشهر را زمین گیر می کند.

فرماندار اسلامشهر با بیان این که در عمل هیچ امکان مدیریت بحران در شهرستان نزدیک به یک میلیون نفری اسلامشهر وجود ندارد، گفت: بارش یک برف اسلامشهر را زمین گیر می کند.

به گزارش  اسلامشهرخبر به نقل از مهر، مسعود مرسلپور پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران اسلامشهر که با حضور اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور برگزار شد، طی سخنانی گفت: اسلامشهر ۱۵ درصد و چهاردانگه نزدیک به ۵۰ درصد، روستاهای اسلامشهر ۲۵ درصد و شهر احمدآباد مستوفی بیش از ۶۵ درصد بافت فرسوده داشته و نیز این شهرستان بین ۲ گسل البرز و ری قرار دارد.

وی با بیان این که در عمل هیچ امکان مدیریت بحران در شهرستان نزدیک به یک میلیون نفری اسلامشهر وجود ندارد، گفت: ۶ هزار و ۷۳۲ کارخانه در این شهرستان فعال است، اما این تراکم جمعیتی و صنعتی فاقد امکانات حداقلی مدیریت بحران است و متاسفانه اکثر مدارس اسلامشهر فرسوده بوده و نیاز به مرمت و تعمیر دارند.

فرماندار اسلامشهر نوع ساخت مسکن ها در شهرک امام حسین(ع) اسلامشهر را نامناسب دانست و افزود: در برف سال گذشته علی رغم تمام تلاش های انجام شده متاسفانه یک هفته اسلامشهر تعطیل بود، این یک واقعیتی است و در صورت وقوع یک حادثه ما هیچ جوابی برای مردم نداریم.

مرسلپور با بیان این که ادارات راهداری اسلامشهر تنها یک خودرو شن ریز دارد، که آن هم خراب است، گفت: اسلامشهر قریب به ۱۳۰ الی ۱۴۰ کیلومتر محور مواصلاتی درون شهرستانی دارد و در صورت بارش برف گرفتار خواهیم شد، باید یک تحول و برنامه ریزی برای حداقل امکانات در هنگام بحران و نیز پس از بحران در این شهرستان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر خدای نکرده گسلی اطراف اسلامشهر فعال شود، مشکلات جدی خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *