ایران از فرصت تحریم‌ها استفاده کرد و به یک قدرت سرآمد تبدیل شد

وزیر دفاع سوریه گفت: ایران توانست از فرصت تحریم‌ها استفاده کرده و نیازهای خود را رفع کند و به همین دلیل به یک قدرت سرآمد تبدیل شد و توانست به کشورهای دیگر نیز کمک‌هایی را انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، سرلشکر العماد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه عصر امروز با حضور در دانشگاه عالی ملی اظهار داشت: این دانشگاهی است که نخبگان علوم نظامی را در بر گرفته و از بهترین دانشگاه‌های علوم نظامی است و آنچه درباره این دانشگاه عنوان شد بیانگر آن است که از ساختارهای یک دانشگاه نظامی برتری قرار دارد.

وزیر دفاع سوریه افزود: البته تنها خواندن مطرح نیست بلکه علم مهم است زیرا با داشتن علم می‌توانیم دشمنان را شکست دهیم؛ در واقع با داشتن علم می‌توانیم به عالی‌ترین سطح نظامی دست پیدا کنیم و با تروریسم بجنگیم و دشمنان‌مان را شکست دهیم و علاوه بر این توان و قدرت نظامی‌مان را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار بزرگی در عالم اسلام دارد؛ جهان از آغاز انقلاب اسلامی در ایران در حال دگرگونی بود ولی این تغییر بعد از فروپاشی شوروی‌ها که به وجود آمد آمریکایی‌ها و ناتو به نوعی خود را سرآمد جهان معرفی کردند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای ایران و سوریه در هندسه قدرت جهانی نقش بارزی ایفا کرده‌اند، ادامه داد: قدرت ارتش سوریه و حمایت جمهوری اسلامی ایران در جنگی که ما در سوریه داشتیم باعث شد تا برنامه ریزی های جهانی به هم بریزد به عبارت دیگر در زمینه مقاومت و مبارزه با تروریسم نقش جمهوری اسلامی ایران غیر قابل انکار است.

وزیر دفاع سوریه گفت: بعد از جنگی که غربی‌ها در سوریه راه انداختند، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تلاش کردند هر کشوری که در علم سرآمد است را نابود کنند لذا اینکه می‌بینید امروز ایران در برابر آنها ایستاده به دلیل پیشرفت‌های علمی آن است به همین دلیل غربی‌ها می‌خواهند با ایران بجنگند تا فاقد توانمندی علمی شود به عنوان مثال ساخت پهپاد توسط جمهوری اسلامی ایران برای آمریکایی‌ها مثل صاعقه بود.

وی افزود: امروز جهان تک قطبی دیگر از بین رفته است به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران، چین، هند و روسیه و برخی کشورهای دیگر به عنوان قدرت‌های جدید ظهور کردند و آن ترتیبات قبلی جهان را تغییر دادند لذا چنانچه باهم دیگر متحد بوده و همکاری داشته باشیم می‌توانیم توطئه‌های دشمنان را شکست دهیم.

وزیر دفاع سوریه در ادامه به تحریم اقتصادی علیه ایران و سوریه نیز اشاره کرد و گفت: آنهایی که ایران و سوریه را تحریم کردند خودشان از این بابت بیشتر ضرر می‌کنند و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران توانست از فرصت تحریم‌ها استفاده کرده و نیازهای خود را رفع کند و به همین دلیل به یک قدرت سرآمد تبدیل شد و توانست به کشورهای دیگر نیز کمک‌هایی را انجام دهد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.