ایجاد مترو و قطار شهری اسلامشهر در برنامه دولت لحاظ شده است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حتماً یکی از روش‌های حمل‌ونقل برای تهران و شهرستان‌های آن مترو و قطار شهری است حتماً باید این امکان ایجاد شود مخصوصاً برای اسلامشهر به‌عنوان یکی از کارهایی است که در برنامه‌های دولت لحاظ شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حتماً یکی از روش‌های حمل‌ونقل برای تهران و شهرستان‌های آن مترو و قطار شهری است حتماً باید این امکان ایجاد شود مخصوصاً برای اسلامشهر به‌عنوان یکی از کارهایی است که در برنامه‌های دولت لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح فاز اول ورزشگاه ۷ هزارنفری شهدای اسلامشهر با تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان گفت: یکی از افتخارات و امتیازات ما ایرانیان این است که پیرو و عاشق مکتب حضرت اباعبدالله هستیم درس‌های زیادی گرفتیم و دوران سختی را با اتکا به روش اباعبدالله پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: هم پیروزی انقلاب اسلامی‌مان متکی به این روش بود هم جنگ تحمیلی ۸ ساله را با همین راه و عشق و روش پیش بردیم و هم هر سختی و گرفتاری دیگری که برای کشور پیش می‌آید ازجمله همین شرایطی که الآن در آن قرار داریم که شرایط بسیار دشوار و سختی است.

جهانگیری اعلام کرد: آمریکایی از هر روشی برای ضربه زدن به ملت ایران استفاده کردند آن زمانی که می‌توانستند جنگ راه بیاندازند یا گروه‌های تروریستی داخلی را فعال کنند یا تحریم‌های ظالمانه درست کنند. با نهایت بی‌اعتباری مقررات بین‌المللی را پشت پا زدند علی‌رغم توافقاتی که کرده بودند دوباره وارد یک دوره جدیدی شدند که فشارها را بر ملت ایران زیاد کنند وعده‌های بی‌خود و بی‌جایی به خودشان دادند که از این روش ضربه کاری به کشور وارد کنند ملت ایران با تمسک به مکتب حضرت امام حسین حتماً در این آزمون مهم هم سربلند بیرون خواهد آمد تلاش دولت و ملت حتماً باید بر این باشد که ما یک‌بار دیگر در این موفقیت‌های پیشه رو با سربلندی عبور کنیم و پیروز شویم. سختی‌ها در آینده‌ای نه‌چندان دور تمام خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که ما برای مردم به‌صورت جدی دنبال کنیم با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور مسائلی است که نیاز جوانان کشور است و در رأس آن‌ها مسئله ورزش است خوشبختانه وزیر ورزش و تیم ایشان خیلی باانگیزه هستند. اهداف مهمی برای ورزش کشور ترسیم کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: درزمینهٔ ایجاد فضای ورزشی نبوده سفری باشد و یک طرح مهم ورزشی جز برنامه افتتاحیه آن نباشد. این‌ها حداقل امکاناتی است که نسل جوان انتظار دارد دولت برای آنان ایجاد کند.

وی به شرایط رفاهی و عموم استان تهران و شهرستان‌های اطراف آن اشاره کرد و گفت: استان تهران و شهرستان‌های استان تهران ازنظر خدمات رفاهی و عمومی وضعیت مناسبی نسبت به بقیه استان‌های کشور ندارد. در بحث حمل‌ونقل روزانه هزاران اتوبوس و خودرو بین تهران و شهرستان‌ها باید حرکت کند. حتماً یکی از روش‌های حمل‌ونقل برای تهران و شهرستان‌های آن مترو و قطار شهری است حتماً باید این امکان ایجاد شود مخصوصاً برای اسلامشهر به‌عنوان یکی از کارهایی است که در برنامه‌های دولت لحاظ شده است.

این مسئول گفت: این جمعیت زیاد و عظیمی که در شهرستان‌های استان تهران است نیازمند این اقدامات است آقای مقیمی از مدیرانی هستند که خوش‌فکر هستند و برنامه دارند حتماً در تهران جلسه‌ای با حضور استاندار و وزیران ذی‌ربط راجع به برخی مسائل و مشکلات شهرستان‌های اطراف تهران خواهم داشت.

وی با قدردانی از افتخارآفرینی‌های ورزشکاران کشور گفت: امسال ورزشکاران ما آبروداری کردند. زنان و دختران عزیز ما باحجاب اسلامی هم پیام بزرگی به دنیا منتقل کردند و هم‌رتبه‌های خیلی خوبی کسب کردند و نشان دادند که می‌شود با رعایت حدود اسلامی در همه صحنه‌ها و میدان‌ها حضور پیدا کرد و نشان داد که یک دختر مسلمان چگونه می‌تواند هم مسائل شرعی را رعایت کند و هم به‌عنوان یک قهرمان بدرخشد. کاری که ورزشکاران در اندونزی و روسیه انجام دادند قابل‌تحسین هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *