ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص باید پاس داشته شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص که در بیابان‌ها به دنبال وصال شهادت بوده و به معشوق رسیده‌اند باید پاس داشته شود و رونمایی از آثار مرتبط با این عزیزان در راستای این تکریم مقام آنهاست.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی  در حاشیه مراسم رونمایی از تمبر یادواره شهدای تفحص لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: خانواده شهدا به معنای واقعی کلمه چشم و چراغ ملت ما هستند و شهدای عزیز تفحص که جان خود را در راه رفع چشم انتظاری خانواده معظم شهدای مفقودالاثر در طبق اخلاص نهادند از ارزش و احترام ویژه ای در بین شهدای ما برخوردارند.

وی افزود: ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص که در بیابانها به دنبال وصال شهادت بوده و به معشوق رسیده اند باید پاس داشته شود و رونمایی از آثار مرتبط با این عزیزان در راستای این تکریم مقام آنهاست.

گفتنی است همزمان با آیین گرامیداشت “پانزدهمین یادواره شهدای تفحص لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و بزرگداشت “روز شهید” از تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی شد.

تمبر اختصاصی یادواره شهدای تفحص لشکر ۲۷، جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ در حسینیه فاطمه الزهرا (س) پادگان ولیعصر سپاه و همزمان با آیین تجلیل از خانواده های این شهدا رونمایی شد.
این تمبر باحضور سردار غلامی مسئول کمیته مفقودین غرب کشور، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، سردار بابایی از فرماندهان دفاع مقدس، حسنی مدیر موسسه رسانه ای اوج و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران رونمایی و حاضرین بر حاشیه آن یادداشت نگاشتند.

لازم به توضیح است شهدای تفحص در منطقه فکه از مدتی بعد از جنگ و تا به امروز، ماموریت کشف پیکر مطهر شهدا از لشکر ۲۷ را برعهده داشتند.

به همت این لشگر و شهدای تفحص که به ۱۴ تن رسیده اند، تاکنون پیکر ۶۰۰۰ شهید گلگون کفن از زیر خروارها خاک کشف شده است.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *