وقف

اوقاف اسلامشهر نیازمند وقف با نیت اجتماعی است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر با اشاره به عدم آگاهی مردم از وقف با نیت اجتماعی گفت:‌ اصحاب رسانه و مدیران دستگاه‌ها در جهت ترویج ارزش‌های دینی بهترین زبان گویا در جهت آشنایی و ترویج فرهنگ حسنه وقف به مردم و خیّران هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر با اشاره به عدم آگاهی مردم از وقف با نیت اجتماعی گفت:‌ اصحاب رسانه و مدیران دستگاه‌ها در جهت ترویج ارزش‌های دینی بهترین زبان گویا در جهت آشنایی و ترویج فرهنگ حسنه وقف به مردم و خیّران هستند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ارژنگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با بیان اینکه ۴۳ موقوفه و ۱۱ بقعه متبرکه در اسلامشهر وجود دارد اظهار داشت: درآمدهای حاصل از این موقوفات و بقاع متبرکه صرف امور خیریه می‌شود.

وی بیان کرد: سنت حسنه وقف یکی از بهترین تمهیدات دین مبین اسلام در جهت آینده‌نگری در موضوعات اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که در جهت رشد و توسعه جامعه و برطرف کردن مشکلات محرومان و نیازمندان بسیار اثرگذار و راهگشا است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اسلامشهر با اشاره به عدم آگاهی مردم از وقف با نیت اجتماعی افزود: متأسفانه این موضوع در شهرستان اسلامشهر سبب شده که نتوانیم خدمات‌دهی لازم را به مردم به ویژه تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت انجام دهیم.

ارژنگی با اشاره به ضرورت همکاری و مشارکت اقشار مختلف جامعه در ترویج فرهنگ وقف تصریح کرد: ترویج سنت حسنه وقف نیازمند مشارکت و همکاری همه ادارات، نهادها و دستگاه‌هایی است که با آحاد مردم در ارتباط هستند اما تاکنون اقدام جدی در این زمینه در شهرستان اسلامشهر انجام نشده است.

وی ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه، مدیران دستگاه‌ها، نهادها و ادارات مرتبط با مردم می‌توانند در جهت ترویج شعائر و ارزش‌های دینی بهترین زبان گویا در جهت آشنایی و ترویج فرهنگ حسنه وقف به مردم و خیّرین باشند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اسلامشهر با اشاره به ویژه برنامه‌های دهه وقف در شهرستان اسلامشهر گفت: دهه وقف فرصتی مناسبی است تا اقشار مختلف جامعه با فرهنگ وقف آشنا شده و نسبت به ترویج و احیای این سنت حسنه و فراموش شده دین اسلام بیش از گذشته اهتمام ورزند.

ارژنگی اظهار داشت: تجلیل از واقفان و یاوران وقف، غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان، نواختن زنگ انشاء با موضوع وقف در مدارس شهرستان، نشست بررسی تخصصی موضوع وقف، دیدار با ائمه جمعه شهرستان، اعزام مبلغان وکارشناسان مذهبی به مدارس و ارائه خدمات مشاوره دینی و سبک زندگی اسلامی و تبین فرهنگ وقف از جمله ویژه برنامه‌های دهه وقف در شهرستان اسلامشهر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه درآمدهای وقف بنابر نظر واقف صرف امور تعیین شده در وقف‌نامه می‌شود که تخلف از آن حکم تخلف از فرمان الهی را دارد.، همان‌گونه که رمز دلگرمی واقفان نیز در اجرای دقیق وقف‌نامه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *