علاءالدین بروجردی

اوباما بر عدم توانایی توقف دانش هسته‌ای ایران اعتراف کرد

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر عدم توانایی درباره توقف دانش هسته‌ای ایران اعتراف کرد.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر عدم توانایی درباره توقف دانش هسته‌ای ایران اعتراف کرد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در دیدار «ژنرال دوباتی» نایب رئیس مجلس ویتنام، با اشاره به پیشینه روابط دوستانه میان دو کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌های همه‌جانبه میان دو کشور قویا حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر نقش مهم پارلمان‌ها در تقویت و تحکیم مناسبات دو کشور، اظهار داشت: جایگاه مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه‌ای بوده و نماد بسیار برجسته مردمسالاری در ایران محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به مبارزات و ایستادگی مردم دو کشور علیه مداخلات آمریکا در امور داخلی کشورها، گفت: مبارزه ما علیه آمریکا ادامه دارد و جدی است، به دلیل اینکه سیاست آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، سیاست خصمانه‌ای بوده و ما هم به هیچ‌وجه حرف غیرمنطقی را نمی‌پذیریم.

بروجردی در تشریح دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز، تأکید کرد: رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر عدم توانایی درباره توقف دانش هسته‌ای ایران اعتراف کرد.

وی در پایان با بیان اینکه در مذاکرات سیاسی توانستیم با اعضای دائمی شورای امنیت به توافق برسیم و این سند مهم امضا شد، خاطرنشان کرد: آنها متعهد شدند تا تحریم‌ها را بردارند؛ به همین دلیل است که امروز کشورهایی مثل روسیه و چین در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند از این رو درباره تسریع در رفع موانع بانکی در کشور ویتنام نیز امیدوار هستیم.

همچنین در این دیدار «ژنرال دوباتی» نایب رئیس مجلس ویتنام با اشاره به تجربه مشترک میان دو کشور درباره تحریم‌های بین‌المللی، بر توسعه و تقویت روابط میان ویتنام و ایران تأکید کرد.

وی افزود: سطح روابط سیاسی و فرهنگی میان دو کشور بسیار عالی است و باید تلاش شود تا این روابط در سطح اقتصادی نیز گسترش یابد.

نایب رئیس مجلس ویتنام با اشاره بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی ایران و ویتنام، بر تلاش گروه‌های دوستی در گسترش روابط و مناسبات میان دو کشور تأکید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *