انس با قرآن بهترین روش استفاده از برکات ماه مبارک رمضان است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر گفت: بهترین روش بهره‌برداری حداکثری از برکات ماه مبارک رمضان انس با قرآن است، همان‌طور که فرمودند ماه رمضان بهار قرآن است همه خواسته و سؤالات ما در قرآن است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر گفت: بهترین روش بهره‌برداری حداکثری از برکات ماه مبارک رمضان انس با قرآن است، همان‌طور که فرمودند ماه رمضان بهار قرآن است همه خواسته و سؤالات ما در قرآن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین داوود ضمیر رضوانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار اسلامشهرخبر اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک‌نهاد اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت و امر تبلیغ را ساماندهی می‌کند. این سازمان به‌عنوان یک مجموعه انسجام دهنده به تبلیغات، به دستور حضرت امام و در سال ۱۳۶۰ شکل گرفت.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب، مردم برای دعوت از مبلغین به قم نزد مراجع مراجعه و مراجع مبلغین را اعزام می‌کردند که این کار زمان‌بر و هزینه‌بر بود اما بعد از انقلاب این امکانات در شهرها و مراکز استان‌ها به نام «دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی» دایر شد که دسترسی به مبلغین را برای مردم، در دورترین نقاط خیلی سهل و آسان و شناخت مردم را هم نسبت به مبلغین بهتر کرد.

حجت‌الاسلام رضوانی اضافه کرد: مبلغین با برگزاری آزمون و سطح‌بندی و رتبه‌بندی می‌شوند و اخیراً هم که چند سالی است که مبلغین به‌صورت تخصصی مورد آموزش و شناسایی می‌گیرند همچنین ما در رشته‌های مختلف مبلغین متخصص داریم به‌ویژه ه در حال حاضر بحث آسیب‌های اجتماعی خیلی حاد شده و خیلی از دستگاه‌ها ورود پیدا کردند بر این اساس ما مبلغینی داریم که در رشته‌های روانشناسی، مبارزه با اعتیاد و تحکیم خانواده آموزش‌دیده‌اند و برای مقابله با آسیب‌هایی که در این عرصه‌ها هست ورود پیدا می‌کنند و اعزام می‌شوند.

وی بابیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک حلقه وصل بین دفتر تبلیغات و جامعه هدف در حال فعالیت است گفت: حضور سازمان تبلیغات در شهرها یعنی شناسایی نقاط ضعف یا شناسایی نیاز جامعه که بر اساس همان شناسایی، خوراک موردنظر را از مراکز اعزام کننده مثل قم، مشهد یا اصفهان یا تهران دریافت کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهر با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: یکی از زمان‌هایی که می‌توان از مبلغین استفاده کرد ماه مبارک رمضان است چون در این ماه ما بیشتر فرصت بهره‌برداری وجود دارد و استقبال مردم خوب است مردم مسلمان برای ماه رمضان لحظه‌شماری می‌کنند چون احساس می‌کنند که یک نیاز روحی مهمشان را برطرف می‌کند.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا در همه مساجد و مکان‌هایی که در ماه رمضان برنامه دارند حتماً یک روحانی حضورداشته باشد مخصوصاً درجاهایی که جوان هستند روحانی حضورداشته باشد مبلغین خانم و آقا در ماه مبارک رمضان در مؤسسات قرانی، کانون‌های فرهنگی، حسینیه‌ها و هیئت‌ها فعالیت می‌کنند و درزمینهٔ تفسیر یا آموزش قرآن کریم فعالیت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: بهترین روش بهره‌برداری حداکثری از برکات این ماه انس با قرآن است، همان‌طور که فرمودند که ماه رمضان بهار قرآن است همه خواسته و سؤالات ما در قرآن است ما باید جامعه را قرآنی کنیم همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرمودند که ما باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم داشته باشیم و باید بر اساس قرآن به مسئولین نقد و انتقاد داشته باشیم؛ یعنی مردم به‌قدری با قرآن مأنوس باشند که بر آن بدانند که عمل آن مسئول درست است یا خیر.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *